https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Nesër fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës Besi – Podujevë

Ministria e Infrastrukturës nesër do të mbajë ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për zgjerimin e rrugës Besi-Podujevë në segmentin Lluzhan - Gllamnik,...

Drejtori Ekzekutiv i DFK- së: Zhvatja e maturantëve është krim

Shkruan Shemsi Jashari- Drejtor Ekzekutiv i  “Demokracia Fillon Këtu" Sikur nuk u mjafton të zhvasin e keqëperdorin bash çfarë iu bie në dorë dhe aspak as...

Veliu tregon kushtin e LDK-së për ta përkrahur Qeverinë me temat e vendit

Lidhja Demokratike e Kosovës do ta përkrahë Qeverinë e koalicionit PDK-AAK-Nisma, lidhur me temat e mëdha që e presin vendin. Ata do t’i mbështesin...

Mbi 700 shkyçje nga ujësjellësi në tetë komuna, përfshihet Podujeva

Për katër muaj Kompania Ujësjellësi Rajonal ”Prishtina” sh.a. ka njoftuar të gjithë konsumatorët në zonën e shërbimit se nga 25 janari 2018 ka filluar...

Sot përfundon konkursi për polic, rreth 350 të rinj aplikuan në Podujevë

Sot pritet të përfundoj konkursi për polic të rinj në Stacionin Policor të Podujevës, njofton Llapi.info Në këtë konkurs në Stacionin Policor të Podujevës, kanë...

Serbia shprehet e gatshme për vazhdimin e bisedimeve

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, duke folur për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, e ka komentuar...

Nga 36 familje sa kishte fshati Brecë, tashmë numëron vetëm 4 prej tyre (Foto)

Fshati Brecë i komunës së Podujevës i cili gjendet 23 kilometra në veriperëndim të qytetit është boshatisur thuajse tërësisht, shkruan Llapi.info. Ky fshat i ndarë...

Shpend Ahmeti zgjedhet kryetar i PSD-së

Shpend Ahmeti është kryetari i ri i Partisë Socialdemokrate (PSD). Zgjedhja e Ahmetit në krye të partisë është bërë pak minuta më parë, në një...

Skamnorët në Podujevë jetojnë në baraka, shtëpitë e ndërtuara për ta të mbyllura

Edhe pse tash e një kohë të gjatë ka përfunduar ndërtimi i tyre, 10 shtëpitë e ndërtuara për familjet e varfra në lagjen “...

Nderohen dëshmorët Skender Gashi e Fatmir Hyseni në Podujevë

Në nderim të veprës së tyre, sot në fshatin Penuhë të Podujevës janë bërë homazhe për dëshmorët Skender Gashi e Fatmir Hyseni, njofton Llapi.info Familjarë,...