https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Nuk ka tërheqje të njohjes ndaj Kosovës, sot Liberia demanton Serbinë

Serbia vazhdon propagandën se shtetet që e kanë njohur Kosovën dita ditës po pakohen. Mediat serbe raportuan se Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq dje (e enjte)...

Veliu, Thaçit: Puna e mbarë të qoftë në Bruksel!

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu tha se draft Platforma shtetërore për finalizimin e dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës...

Stuhi e madhe shiu dhe breshëri në Podujevë

Pasditën e sotme një stuhi me reshje të shumta shiu e breshëri të përcjellura edhe me erëra të forta kanë përfshirë Podujevën, raporton Llapi.info Nga...

Nga mungesa e konsultave me ekspertët e bujqësisë, falimenton një fermer nga Podujeva

Fatmir Halili nga Sallabaja e Podujevës, ka pesë vjet që merret me kultivimin e dredhëzave. Edhe pse ka të mbjellë rreth dy hektarë me këtë...

Ura që po rrezikon çdo ditë jetën e fshatarëve të Lupçit të Poshtëm (Foto)

Ura që gjendet në fshatin Lupç i Poshtëm, komuna e Podujevës, lidh fshatin Majac dhe Lupçin e Epërm. Kjo urë është tejet e ngushtë dhe...

Sot publikohen rezultatet e Testit të Maturës në Podujevë

Sot pritet të publikohen rezultatet e Testit të Maturës në Podujevë. Kështu ka thënë për Llapi.info, shefi i Drejtorisë për Arsim në Podujevë, Xhevat Llugaliu. Publikimi...

FSK dhe KFOR-i shpërthejnë një bombë në Halabak të Podujevës

Një mjet shërthyes është eliminuar nga ekipet e FSK-së dhe KFOR-it në fshatin Halabak të Podujevës, njofton Llapi.info Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së djeshme,...

Deklarata e Thaçit për kufirin Kosovë-Serbi, nxit reagime të ashpra në Beograd

Para vazhdimit të dialogut me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës dje mbajti një konferencë për media. Ndër të tjera ai foli edhe...

Podujeva i bie pishman vendimit që mori para dy ditësh, heq nga konkursi 8...

Komuna e Podujevës i ka rënë pishman një vendimi që e mori para dy ditësh, shkruan Llapi.info. Më saktësisht, drejtoria e Arsimit, më 18 qershor...

Bërnabiq: “Kosova është Serbi, por na duhet kompromisi”

Zgjidhja afatgjatë e çështjes së normalizimit të marrëdhënieve me Prishtinën është në interesin e Serbisë, por edhe në interes të të gjitë serbëve dhe...