https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Maloku: Urime 19 qershori Dita e Çlirimit të Podujevës

Kryetari i partisë Fjala në Podujevë, Xhevdet Maloku ka uruar qytetarët llapjanë për Ditën e Çlirimit të Podujevës, njofton Llapi.info Përmes një postimi në rrjetin...

Bëhen homazhe para shtatoreve, Agim Veliu uron Ditën e Çlirimit të Podujevës

Me rastin e 19 qershorit, Ditës së Çlirimit të Podujevës, janë bërë homazhe para shtatoreve të heronjve në qytetin e Podujevës, njofton Llapi.info Drejtorët në...

Momenti i largimit të serbëve nga Podujeva dhe gëzimi i llapjanëve (Video)

19 qershori i vitit 1999 shënoi ditën e çlirimit të Podujevës, kur për herë të parë forcat e NATO-s hynë në qytetin e Podujevës,...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Podujevës

Sot, më 19 qershor, janë bërë 19 vite që nga dita kur Komuna e Podujevës u çlirua nga okupatori serb. Me rastin e shënimit të...

Largohen rrethojat e çerdhes dhe një pjesë e murit të xhamisë në Podujevë (Foto)

Një pjesë e murit të xhamisë ‘Met Podjeva’ dhe njëra pjesë e rrethojave të çerdhes së qytetit ‘Armela’ janë rrënuar, raporton Llapi.info. Kjo për shkak...

Këto do të jenë aktivitet që do të shënojnë Ditën e Çlirimit të Podujevës

Për shkak të Ditës së Çlirimit të Podujevës, kjo komunë ka paraparë që nesër ( 19 qershor) të organizojë një sërë aktivitetesh, njofton Llapi.info. Sipas...

Familja Asllani nga Podujeva, do të bëhet me shtëpi të re

Familja tetë anëtarëshe e Florim Asllanit në Podujevë, do t’iu ndërtohet shtëpia e re, njofton Llapi.info Familja Asllani deri më tani jeton në një shtëpi...

Fillojnë aktivitetet për Ditën e Çlirimit të Podujevës

Në kuadër të aktiviteteve të planifikuara nga Komuna e Podujevës, përkatësisht Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport, për shënimin e 19 Qershorit – Ditës...

Konfiskohet traktori me dru, ndalohen dy persona në Merdare

Policia e Kosovës në raportin ditori bën të ditur se dje njësia policore ka ndaluar dy të dyshuar në fshatin Merdare, të cilët me...

Drejtoria e Arsimit në Podujevë, shpallë konkurs për regjistrimin e nxënësve në shkollat e...

Sot është shpallur konkursi për regjistrimin e nxënësve në klasën e dhjetë të gjimnazeve dhe të shkollave profesionale për vitin shkollor 2018/2019 në komunën...