Nissan Leaf merr autonomi më të madhe për 122 kilometra

Nissan Leaf merr autonomi më të madhe për 122 km Prodhuesi japonez prezantoi në Panairin e Elektronikës (CES) në Las Vegas modelin “Leaf e+” me...

Njihuni me të riun që fiton 500,000 dollarë në muaj nga Fortnite

Të jetosh dhe të bësh shumë para duke luajtur video lojëra, është me të vërtetë gjë e mirë. Për 27 vjeçarin Tyler Blevins, i njohur...

Fëmijët duhet të shmangin ekranet e telefonëve një orë para se të flenë

Fëmijët duhet të shmangin kontaktin e syve me ekranin, të paktën për një orë përpara gjumit dhe prindërit duhet të udhëheqin këtë shembull. Kështu thotë...

Super vetura kineze autonome me ekran në timon

Prodhuesi kinez i veturave Byton ka befasuar botën motorike me zbulimin e dy veturave të ‘artit’ në panairin e teknologjisë CES në Las Vegas. Që...

Florian Kunushefci nga Kosova gjen një gabim të madh në Skype, pret të shpërblehet

Florian Kunushefci është 19 vjeçari nga Kosova që ka arritur të gjejë një dobësi në Skype, e për çka më pas kishte kontaktuar Microsoftin...

Samsung Galaxy S10 shihet në një foto të re

Samsung Galaxy S10 është shfaqur përsëri, këtë herë në një foto shumë zyrtare që tregon telefonin me sistemin e vet të trefishtë të kamerave. Imazhi...

Një super BMW hibrid me 700 kuajfuqi

Si një zëvendësim indirekt i i8-shit, kjo veturë hibride do të jetë ‘mbreti’ i linjës sportive M Performance. BMW është duke punuar në një super...

Samsung Galaxy A50 vjen me bateri dhe kamerë të fuqishme

Telefoni i ri i Samsungut, Galaxy A50 pritet të ketë një bateri 4 mijë mAh dhe kamerën kryesore me 24 megapixel. Pajisja e re e...

BMW në Korenë e Jugut dënohet me 10 milionë dollarë pas zjarreve në motorë

Qeveria e Koresë së Jugut ka marrë vendim që ta dënojë BMW me 10 milionë dollarë pas probleme me zjarr që ka pasur në...

Sa kohë kalojmë me telefonat tanë?!

Ka një shqetësim ne rritje ne mesin e shumë zotëruesve të smartfonëve për sasinë e kohës që shpenzohet me këto pajisje. Google thotë se rreth...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news