Ekspertët: Puna në zyrë më e rrezikshme se ajo fizike

Ekspertët amerikanë dhe anglezë kanë dalë në përfundimin se puna fizike është e lodhshme, por qëndrimi para kompjuterit...

Inteligjenca artificiale sfidon njeriun në videolojëra

Pasi e mundi njeriun në shah dhe poker, inteligjenca artificiale e sfidon edhe në videolojëra, si “Capture the flag”.

Koronavirusi: Apple mbyll të gjitha dyqanet jashtë Kinës

Apple ka mbyllur çdo dyqan jashtë Kinës ndërsa përhapet koronavirusi. Masat dramatike janë pjesë e një reagimi më të...

ABT prezanton RS5 Sportback të r

Kompania e njohur ABT Sportsline prezanton modelin e modifikuar të Audit - RS5 Sportback, seria e të cilit...

​Kamerat në vend të retrovizorëve

Kamerat dhe ekranet digjitale që zëvendësojnë pasqyrat tradicionale të pamjes nuk janë të reja për industrinë e automjeteve, por ende përdoren rrallë...

Audi S8 luksoz, nga 0 në 100 km/orë për vetëm 3.57 sekonda

Audi S8 mund të mos duket shumë ndryshe nga A8 me naftë, por sekreti i tij qëndron nën kafano.

Detaje të telefonit të palosshëm të Samsung zbulohen javën e ardhshme

Samsung do të promovoj vetëm mënyrën se si telefoni i tyre i palosshëm do të punojë, javën e ardhshme – kompania ka konfirmuar, pasi...

Erdogan prezanton prototipin e veturës së parë elektrike të Turqisë

Sot Turqia prezantoi prototipin e automobilit vendas, të zhvilluar nga Grupi i Iniciativës së Automobilit të Turqisë (TOGG), raporton Anadolu Agency.

Ndërtohet kamioni elektrik më i madh në botë

Grupi i minierave anglo-amerikane dëshiron të provojë kamionin elektrik më të madh në botë në një minierë platini në Afrikën e Jugut.

Specifikat e OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro krahasohen me Galaxy S20 dhe Huawei...

Edhe pse modelet e reja të telefonave sikurse Samsung Galaxy S20 dhe Huawei P40 janë lansuar në treg tashmë, ato nuk janë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news