Përurohen ambientet e rinovuara të Kardiologjisë Invazive në QKUK

Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, sot kanë vizituar repartin e Kardiologjisë, ku kanë përuruar ambientet e rinovuara të...

Barnat nga Serbia dhe Bosnja drejt zhdukjes nga tregu farmaceutik i Kosovës

Barnat të cilat janë importuar në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, tashmë janë zëvendësuar plotësisht me importe nga tregjet tjera,...

QKUK tregon për gjendjen shëndetësore të 4 të plagosurve mbrëmë në Prishtinë

Katër persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri sot rreth orës 02:00, në rrugën “Rinia” në Prishtinë. Pas...

Miqësia është ilaç

Personi që ka dashurinë e më të afërmve, është më rezistent ndaj sëmundjeve, më shpejt shërohet si dhe jeton më gjatë e...

Sytë e lodhur? Provoni këto 8 mënyra për t’i mbajtur sytë e shëndetshëm

Në ngutje dhe ngutje të jetës së sotme, trupi ynë nuk ka llojin e pushimit që i nevojitet. Ne përfundojmë duke kërkuar vjetër shumë shpejt,...

Arrat reduktojnë sëmundjet e zemrës

Sipas një studimi në Penn State University në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me udhëheqës Doktor Penny Kris Eteron, thuhet se konsumimi...

Mungesa e gjumit na shtynë që të hamë më shumë

Mungesa e gjumit bën që njerëzit të kenë uri për ushqimë të shpejta, ka treguar një studim i realizuar së fundmi. Lodhja mund të rrisë...

Infermierët në QKUK sërish në protestë për rroga

Sot me fillim nga ora 09:00 para Klinikës së Kirurgjisë protestojnë disa infermierë, në shenjë pakënaqëse me Ligjin...

Mungesa e gjumit pengon punën tuaj

Një hulumtim i ri në SHBA ka nxjerrë në pah disa nga mënyrat e privimit të gjumit që...

Nuk ka epidemi të fruthit në Kosovë

Në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar për Shëndetësi Publike përmes një njoftimi.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news