Agim Veliu: Vjosa Osmani nuk është e përgatitur ta drejtoj LDK-në

Zgjedhjet brenda partisë së Ibrahim Rugovës, e gara për te parin e LDK-së ne prag të kuvendit zgjedhor po bëhet e nxehtë. Deri tash, 3...

A e rrahu mësuesi nxënësin me nevoja të veçanta në Gërdovc të Podujevës?

Një fëmijë me nevoja të veçanta dyshohet të jetë rrahur nga mësuesi në shkollë. Fëmija ka shenja të mëdha në trup. Derisa familjarët akuzojnë...

Labinot Tahiri do të ndërtoj shtëpinë e Dritës nga Podujeva (VIDEO)

Drita Hasani nga fshati Kralevc i Podujevës do të bëhet më shtëpi të re. Kjo pasi, këngëtari Labinot Tahiri, ka vendosur që të ndërmarrë...

Shoqata “Kosova ve Havalisi Derneği” nga Turqia vizitoi Podujevën

Delegacioni i shoqatës “Kosova ve Havalisi Derneği” prej mbi 30- vetash, i udhëhequr nga kryetari i kësaj shoqate Nexhet Kylahçe, ka vizituar sot komunën...

Vetura godet një 11-vjeçar në Podujevë

Një djalosh 11-vjeçar rreth orës 12:00 është goditur nga një veturë në Podujevë, përkatësisht në afërsi të Terminalit. Lajmin për portalin “Llapi.info” e ka konfirmuar...

E diela sportive me vetura zyrtare

Një veturë me targa zyrtare është parë para pak minutash duke udhëtuar në magjistralen Podujevë – Prishtinë. Foton në redaksin e portalit tonë e ka...

Aksident në Penuh, tre të lënduar

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 9:30 minuta në fshatin Penuh të Podujevës, me ç’rast një...

KF. “Llapi” fiton bindshëm ndaj KF. “Rahoveci”

Me rezultat 5 me 0 në favor të ekipit llapjan ka përfunduar ndeshja mes KF. “Llapi” dhe KF. “Rahoveci”. Golat për ekipin llapjan i shënuan:...

Miratohen kërkesat e banorëve të Shalës së Bajgorës – vazhdojnë punimet në magjistralen Mitrovicë...

Pas bisedës që kanë pasur me kryetarin e komunës, Agim Bahtiri dhe zëvendësministrin e Ministrisë së Infrastrukturës, Hanefi Muharremi dhe pas aprovimit të kërkesave...

Komuna e Podujevës shpall konkurs për drejtorë të shkollave

Komuna e Podujevës, gjegjësisht drejtoria e Arsimit në këtë komunë, ka shpallur konkurs për drejtorë dhe zëvendësdrejtorë në Shkollat e Mesme të Larta(SHML) dhe...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news