Kuzhinieri i famshëm Nusret tregon aftësitë edhe në futboll, feston golin “në mënyrën e...

“Salt Bae”, emri i vërtetë i të cilit është Nusret Gökçe, është parë duke treguar aftësitë e tij edhe gjatë një loje...

Qeni hutohet me pantoflat që duken si ai

Qentë thuhet se janë miqtë më të mirë të njeriut. Ata ndër tjerash, janë edhe më besnikët. Shpesh, qentë...

Nga San Francisco deri në Los Angeles, Tesla vozitë më shumë se 613 km...

Sistemi i ri i drejtimit autonom FSD është hedhur në provë në një rrugë të gjatë 613 km. Tesla...

Këto “ambulanca fluturuese” së shpejti mund të shihen në qiellin e Nju Jorkut

Përdorimi i makinave të ambulancës u rrit në vitin 2020 për shkak të pandemisë Covid-19. Por, sipas medieve të...

Sfidon Ferrarin dhe Lamborghinin, prodhohet vetura shqiptare me emrin “Illyrian Pure Sport”

Pronari, Qëndrim Thaçi thotë se vetura do të dalë në shitje këtë verë. Sipas Thaçit, makina nuk ka vetëm...

Kush është ish-ushtari i UÇK-së dhe grupi i tij që gjetën dhjetëra kosovarë të...

Ridvan Tahiri së bashku me 10 anëtarët e grupit të tij kanë gëzuar dhjetëra-qindra njerëz me kontributin e tyre. Ai udhëheq një...

Një skenë rrëqetheshe: Një qenush ruan shtëpinë e një njeriu të vdekur dhe pret

Majske Polanje është një fshat në zonën e argjilës që pësoi më së shumti në tërmetin e djeshëm në Kroaci, me fuqi...

Albin Kurti ia thyen rekordin vetes

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka qenë më i votuari në zgjedhjet e kaluara. Ai do të jetë...

Veturat që nuk do të prodhohen më në vitin 2021

Këtë vit, të cilin shumica e njerëzve duan ta harrojnë sa më shpejt të jetë e mundur, ka dëmtuar jashtëzakonisht shumë industrinë...

Festa në Itali- Qindra zogj ngordhin pasi goditen nga fishekzjarret

Masakra e zogjve gjatë natës në qendër të Romës. Qindra zogj u gjetën në tokë në të gjithë zonën përreth stacionit Termini,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news