Funksionalizohen semaforët e parë në Podujevë

Komuna e Podujevës edhe zyrtarisht sot është bërë me semaforë funksional, shkruan Llapi.info. Edhe pse të njëjtit janë vendosur...

Llapashticë, derrat e egër shëtisin afër shkollës

Derra të egër janë parë mëngjesin e djeshëm në fshatin Llapashticë të Epërme të Podujevës, shkruan Llapi.info. Sipas...

Derrat e egër “pushtojnë” fshatin Penuhë të Podujevës

Derra të egër këtë mbrëmje kanë “pushtuar” fshatin Penuhë të Podujevës, shkruan Llapi.info. Sipas lexuesve të Llapi.info, tufa e...

Numërohen mbi 70% të votave të diasporës, Vetëvendosje prin dukshëm

Janë numëruar më shumë se 9500 vota të ardhura nga jashtë Kosovës. Pas numërimit të këtyre votave, Vetëvendosje prin...

Inspektorati dhe Policia ua konfiskojnë tregtarëve në Podujevë traktorët me dru

Tregu i Druve në Podujevë ka qenë dje cak i Inspektoratit të Bujqësisë dhe Policisë së Kosovës, raporton Llapi.info.

Podujevë, mbahet konferenca përfundimtare për ushtrimin fushor “Skifteri 03”

Në Komunën e Podujevës sot është mbajtur konferenca e tretë dhe e fundit përgatitore për ushtrimin fushor “Skifteri...

Ujqit ‘zbarkojnë’ në arat e fshatit Shajkoc të Podujevës

“Mëngjes të jashtëzakonshëm”, kështu e kanë quajtur disa banorë në ditën e sotme në fshatin Shajkoc të Podujevës, shkruan Llapi.info

Moti sot në Kosovë, vranësira dhe herë pas here shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot gjatë pjesës së dytë të ditës...

Momenti i largimit të serbëve nga Podujeva dhe gëzimi i llapjanëve (Video)

19 qershori i vitit 1999 shënoi ditën e çlirimit të Podujevës, kur për herë të parë forcat e NATO-s hynë në qytetin e Podujevës,...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Podujevës

Sot, më 19 qershor, janë bërë 19 vite që nga dita kur Komuna e Podujevës u çlirua nga okupatori serb. Me rastin e shënimit të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news