Xhafer Gashi reagon për punësimet në KEK

Kryetari i komunës së Obiliqit Xhafer Gashi ka lëshuar një deklaratë për media me anë të së cilës shpreh indinjatën e tij...

Thaçi për Rugovën: Ishte njeri i negociatave dhe pajtimit

Hapjen e ekspozitës për kontributin e ish-presidentit Ibrahim Rugova në shtetformimin e Kosovës, presidenti aktual, Hashim Thaçi e ka cilësuar si ditë të rëndësishme...

Votoi dy herë me kusht gjatë zgjedhjeve në vitin 2017, prokuroria ngrit aktakuzë kundër...

Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër, A.B., për veprën penale “Keqpërdorim...

KMLDNJ reagon për ftesat e dërguara nga Serbia ndaj shqiptarëve, për paraqitje nëpër gjykata...

KMDLNJ, Qendra Rajonale në Mitrovicë, ka reaguar ashpër dhe njëkohësisht i ka dënuar rastet e tilla ku Serbia dërgon ftesa për paraqitje...

Shukri Buja i habitur me ngritjen e aktakuzës, fajëson edhe mediet!

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shukri Buja është habitur me raportimin e medieve rreth ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale rreth rastit të veteranëve...

A do të kandidojë Isa Mustafa për kryetar të LDK-së?

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke kaluar nëpër procesin e zgjedhjeve të brendshme. Deri tashti janë folur shumë emra...

Shtyhet seanca e Kuvendit, LDK kërkon zgjedhje të reja

Seanca e Kuvendit të Kosovës e paraparë të mbahet ditën e nesërme është shtyre për një ditë tjetër. Ky vendim i ka mundësuar edhe...

Trafiku ajror i Kosovës në grevë paralajmëruese njëorëshe më 13 shkurt

Sindikata e Kontrollorëve të Trafikut Ajror (SINKON) ka paralajmëruar se më datë 13.02.2019, prej orës 08:00 deri në...

Tre persona hasin në një granatë afër një kafiterie në Podujevë, intervenon Policia

Një mjet i dyshuar shpërthyes është gjetur mbrëmë nga tre persona afër një lokali (kafiteri) në Podujevë, njofton Llapi.info.

Gjilani mbledh mbi 25 mijë kilogram mbeturina

Në Gjilan aksionit “Ta pastrojmë Gjilanin”, për largimin e mbeturinave iu kanë bashkangjitur edhe Kompania Regjionale e Ujit “Hidromorava” dhe “ekohigjiena” stafi i të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news