https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Bora “mbulon” Zvicrën, mbyllen disa rrugë nga frika e orteqeve

Mund të duket se në shumë vende ka trokitur pranvera, por në Zvicër nuk është kështu. Dita e enjte ka gdhirë me dëborë dhe...

Gjykata Speciale jep detaje për vizitën e Kadri Veselit në Kosovë

Ish-kryeparlamentari dhe ish-kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ndodhet në Kosovë për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore të babait të tij. Veseli është...

Gjuan me armë në aheng familjar, plagoset një person

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili në një aheng familjar në fshatin Sadovinë e Qerkezëve kishte gjuajtur me armë zjarri. Si pasojë...

TI: Kosova përkeqësohet në luftën kundër korrupsionit, radhitet e 101-ta

Organizata ndërkombëtare ‘Transparency International’ e ka publikuar Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, në të cilin paraqitet se mbi dy të tretat...

Në Kosovë, 1,231 raste aktive me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit numri total i rasteve pozitive është 16.247 raste nga 75.288...

Fshati shqiptar në Mal të Zi që u bë fenomen në mediat botërore

Atje buron ujë nga trungu i një mani 100-vjeçar. Për këtë fenomen të martën ka shkruar edhe BBC. Banorët thonë se çdo vit pasi të përfundojë...

Përgjigjia e Blakajt ndaj një ish-luftëtari të UÇK-së: Emrat i shtuan qëllimshëm për ta...

Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, ka bërë edhe një deklarim tjetër në lidhje me listat e publikuara në aktakuzën për veteranët mashtrues të...

Abuzimi i madh: Viktimizimi i Isa Mustafës për ta mbajtur LDK-në në duart e...

Isa Mustafa hyri në sallën e Hotelit Emerald, aty ku do të mbahej Kuvendi Zgjedhor i LDK-së, duke u mbështetur për shkopi dhe me...

Sot, mot me diell

Rritje e temperaturave dhe mot kryesisht me diell në ditët e para të javës. Të mërkurën priten edhe reshje të dobëta shiu. Në pjesën...

S’ka barna në spitale, ankohen pacientët

Spitalet kosovare vazhdojnë të përballen me mungesë të barnave dhe të materialit shpenzues, me ç’rast pacientët po detyrohen të njëjtat t’i sigurojnë në barnatoret...