19 vjet pas themelimit, ende s’ka sigurim jetësor për Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës ka shënuar sot 19 vite që nga themelimi i saj. E edhe pas gjithë kësaj periudhe, ende nuk ka sigurime jetësore...

Mustafa: Republika Srpskan në Kosovë na e solli Thaçi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook, ka thënë se gjatë ditëve të fundit është zhvilluar një sulm i orkestruar ndaj...

Thaçi: Policia e Kosovës është më e mira në rajon

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në përvjetorin e 19-të të Policisë së Kosovës. Presidenti Thaçi ka thënë se po e shënojmë...

Marrëveshja për Kosovën do t’i sfidojë shtetet që refuzuan njohjen

Nëse Serbia dhe Kosova arrijnë të zgjidhin mosmarrëveshjen e tyre dhjetëvjeçare, pesë vendet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën, mund të kenë...

Kërcënon Serbia, Stefanoviq: Nëse i ndodh diçka Vuçiqit në Kosovë, jemi gati të përgjigjemi!

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq ka thënë sot se Beogradi i ka kuptuar “kërcënimet” e Kadri Veseli, kryetarit të Kuvendit të...

Selmanaj: Po ta kishim ne shumicën sot, kësaj qeverie nuk ia kishim falë dakikin

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka folur pas dështimit të mbajtjes së seancës së thirrur nga opozita. Sipas tij me mungesën e deputetëve të pozitës...

BBC: Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, moment historik ose propozim...

Kur bëhet fjalë për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigja varet nga kush e merrni, nga pala përkrahëse apo ajo kundërshtuese e...

Drejtori i Policisë: Kosova e gatshme të jetë pjesë e Interpolit dhe Europolit

Në ceremoninë për 19 vjetorin e Policisë së Kosovës e cila filloi me një minut heshtje për 19 zyrtarët policorë të cilët kanë rënë...

Tenton t’i ikën policisë pas ndaljes në pikë kontrolli, arrestohet

Një person është arrestuar në rrugën “Driton Ismali”, pasi kishte tentuar të ikën nga një pikë kontrolli e policisë dhe gjatë kontrollimit duke ikur...

Arrestohet një person në Gjilan për trafikim me qenie njerëzore

Një person është arrestuar në Gjilan. Arrestim i të dyshuarit është bërë nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale ‘trafikim me njerëz’, transmeton...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news