Opozitës i duhen 4 vota për ta rrëzuar qeverinë

Ndonëse janë të interesuar që sa më parë të shpërbëjnë Kuvendin e Kosovës, LDK dhe Vetëvendosje ende nuk i kanë votat për rrëzimin e...

Gjuriq: Haradinaj nuk ka guxim të thotë se Kosova nuk është e pavarur

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka guxim t’iu thotë bashkatdhetarëve dhe votuesve se Kosova e vetëshpallur nuk është e pavarur dhe se është...

PSD-ja kërkon që të mos ketë rroga mbi koeficientin 10

Përfaqësues të Partisë Socialdemokrate në një konferencë për media kanë folur rreth pakos së reformave të administratës publike. Shqipe Pantina, ka thënë se e mbështesin...

Vulin e prezanton “rrezik për Interpolin” nëse e pranon Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, i cili po merr pjesë në një forum ndërkombëtar në Pekin, ka thënë se “e drejta ndërkombëtare ka...

Nëse pagat do të ishin 600-800 euro, shumë të rinj s’do të largoheshin nga...

Rreth 36 për qind e qytetarëve nuk do të largoheshin nga Kosova nëse do të kishin pagën 600-800 euro. Këto të dhëna kanë dalë nga...

Kalon në parim projektligji për gjykimin në mungesë për krime lufte

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje paraqiti sot në Kuvendin e Kosovës ndryshimin e Kodit e Procedurës Penale me qëllim sanksionimin e gjykimit në mungesë...

111 persona të akuzuar për krime lufte në Kosovë, vetëm 40 të dënuar

Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë sot ka mbajtur konferencë për media në të cilën është prezantuar publikimi: Pasqyrë e gjykimeve për krimet...

Shtatorja e Adem Jasharit do të vendoset edhe në Mitrovicë

Kuvendi komunal i Mitrovicës, sot ka miratuar propozimin e asamblistëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për vendosjen e shtatores së komandantit, Adem Jashari. Këtë...

Haradinaj: Kosova ofron mundësi të shumta për investime

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Konferencën e Ekonomisë, Ballkani dhe Bashkimi Evropian - Cikli Pesëvjeçar i Procesit të Berlinit. Haradinaj ishte pjesë...

Bahtiri dënon sulmin ndaj taksistit shqiptar në veri të Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, shpreh shqetësim të thellë ndaj sulmit fizik ndaj një taksisti shqiptar që ka ndodhur në veri të Mitrovicës. Ai tha...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news