Vetëvendosje e Podujevës paralajmëron protestën e radhës

Lëvizja Vetëvendosje dega në Podujevë ka paralajmëruar një protestë të radhës për të cilën kjo parti thotë se edhe do t’i radikalizojë mjetet...

Polici zbulon planet terroriste për ta arratisur nga burgu imamin Shukri Aliu

Në gjykimin e të akuzuarve për vepra që lidhen me terrorizëm Ardian Mehmeti, Valon Shala, Genc Selimi, Musli Hyseni dhe Nuredin Sylejmani, në cilësi...

Mësimdhënësit: Duam vend meritor në Ligjin e Pagave

Sindikata e Bashkuara e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka nisur protestën me kërkesë korrigjimin e Ligjit për Paga. “Duam vend meritor në Ligjin e Pagave”,...

Serbët e Kosovës vazhdojnë të jenë populli më i manipuluar në rajon, thotë Berisha

Deputeti i Nismës Socialdemokrate të Kosovës, Zafir Berisha ka thënë se serbët e Kosovës vazhdojnë të jenë populli më i manipuluar në rajon. Berisha ka...

Policia gati për sigurinë e Vuçiqit në Kosovë

Policia e Kosovës tha sot se do të veprojë në kuadër të planit të qeverisë së vendit për vizitën e planifikuar të Presidentit të...

Sherifi: Nuk e duam Vuçiqin kryenegociator, duam të bisedojmë me Çedomir Jovanoviqin

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, duke komentuar deklaratat e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse ai nuk...

Vetëvendosje protestoi për shkak të ngecjeve të punimeve në rrugën Podujevë- Prishtinë (Foto/Video)

Për shkak ngecjes së punimeve të cilat janë duke u bërë në magjistralen Podujevë- Prishtinë, Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë sot ka mbajtur një protestë...

Detajet nga gjykimi i grabitësve të taksive nën kërcënimin e armës së rreme

Në Gjykatën e Gjakovës është mbajtur shqyrtimi gjyqësor, në rastin e të akuzuarit Leotrim Bajrami, i akuzuar për dy vepra të grabitjes. Leotrim Bajrami bashkë...

Haxhiu: Thaçi iu nënshtrua Vuçiqit, serbizohet liqeni i Ujmanit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se presidenti i Kosovës i është nënshtruar presidentit serb, duke lejuar vizitën dhe fjalimin e këtij...

Jakshiq: Vizita e Vuçiqit në Kosovë ishte menduar të jetë “Gazimestani 2”

Në veri të Kosovës janë kryer të gjitha përgatitjet për pritjen e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili vjen sot në një vizitë dyditore...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news