Një politikan, historian dhe filozof ndryshe

Nga: Girni Simoni Lindi në afërsi të Akuilas (Aquila) në Itali më 1866. Bir i një familje shumë konservatore...

Adriana Matoshi dhe Fatmir Spahiu nderohen me mirënjohjen “Personalitetet e Vitit”

Në kuadër të shënimit të ditëve të çlirimit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nderuar sot me mirënjohje aktorët Adriana...

Artisti i hartave në karantinë

Artisti britanik Gareth Fuller, me ilustrime të dendura e vizatime topografike, analizon fenomenologjinë e një vendi. Kërkimi i tij shpesh nis me...

Rama për Teatrin e ri: Sot ka hyrë në Europë me hapësirën e kushtet...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mëngjesin e sotëm e ka filluar me një video për Teatrin Kombëtar në Tiranë.

Pas një sëmundje të rëndë, ndërron jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Kimet Dibrani nga Podujeva

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Kimet Dibrani, njofton Llapi.info

Teatri Kombëtar i Kosovës anulon shfaqjen e sotme pas shembjes së Teatrit Kombëtar në...

Sot në orët e hershme të mëngjesit është rrënuar ndërtesa e Teatrit Kombëtar në Tiranë. E pas kësaj ka...

“Logos-A”, të botosh libra në ‘mëhallën’ e hajdutëve dhe rrugaçëve politik!

Aldrin Basha Thuajse tri dekada me radhë Shtëpia Botuese ‘Logos -A” është ‘ministria alternative’ e Kulturës për shqiptarët e...

Ekzekutohen për herë të parë në Ballkan veprat e tre dirigjentëve të njohur

Filharmonia e Kosovës do mbajë koncertin e radhës ku do luhen veprat e Paul Creston, Arvo Part dhe...

Maloku: Ah Podujevë kush po të udhëheq ty, kulturën e drejton një njeri i...

Kryetari i partisë Fjala në Podujevë, Xhevdet Maloku, ka reaguar në lidhje me Takimin e Kulturës të mbajtur mbrëmë në Podujevë, transmeton Llapi.info Maloku përmes...

22 ambasadorë rekomandojnë librat që duhet lexuar – kur vizitoni vendet e tyre

Kur niseni ta vizitoni një vend të huaj, duhet ta dini ku do të qëndroni, çfarë ushqimesh duhet të provoni, por edhe...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news