Kurti: Pandeminë si premtim bazë, e futëm nën kontroll të plotë

Punën përgjatë 100 ditëve të para të Qeverisë e ka paraqitur kryeministri, Albin Kurti, tha se situata me pandemi është menaxhuar suksesshëm,...

Zemaj: Qeveria Kurti gjatë 100 ditëve ka treguar vetëm paaftësi

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka thënë se Qeveria Kurti gjatë 100 ditëve ka treguar...

48 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka regjistruar sot edhe 48 raste të reja me virusin korona, pas testimit të...

Gjobiten disa persona në Podujevë, hidhnin bërllok në hapësira publike

Në kuadër të aktiviteteve për mbrojtjen e mjedisit, komuna e Podujevës, përkatësisht, Drejtoria e Shërbimeve Publike, ka filluar largimin e deponive ilegale,...

​Ministri Aliu për magjistralen Podujevë-Prishtinë: Pjesa e trasesë prej katër shiritave përfundon në vjeshtë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturor, Liburn Aliu ka bërë të ditur se pjesa e trasesë prej katër shiritave të magjistrales...

Kurti i përgjigjet deputetit të PDK-së: Reciprociteti me Serbinë do të vendoset dhe nuk...

Kryeministri Albin Kurti, ka folur për reciprocitetin mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Kurtit arsyeja pse reciprociteti nuk është vendosur...

Musliu: Bashkëshorti i Osmanit më ka kërcënuar me padi, ai po lazdrohet

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka deklaruar se përmes një letre nga presidentenca, është kërcënuar nga Prindon Sadriu, bashkëshorti...

Deputetja e PDK-së, Floretë Zejnullahu: Bashkëshorti i presidentes Osmani më ka kërcënuar

Deputetja e PDK-së, Floretë Zejnullahu ka thënë se burri i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit, Prindon Sadriu e ka kërcënuar.

Komandanti i zjarrfikësve në Slavonski Brod: Pamë skena të tmerrshme në vendin ku ndodhi...

Për zjarrfikësit kroatë, pas aksidenteve të tmerrshme si dalja nga autostrata e autobusit nga Kosova afër Slavonski Brod, e cila i mbyti...

Kurti takon bashkatdhetarë: Mërgata nuk është kapital financiar, por njerëzor

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur një bashkëbisedim me bashkatdhetarë. Ai ka thënë se mërgatën nuk e sheh si kapital...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news