Ballina Featured

Featured

  Komuna e Podujevës shpall konkurs për punëtorë

  Komuna e Podujevës ka shpallur dy konkurse për punëtorë, shkruan Llapi.info. Sipas njoftimeve, një i tillë është hapur si zyrtar për Shërbime Sociale. Kurse, në konkursin...

  Arrestohet pronari i një marketi në Podujevë

  Një person është arrestuar në Podujevë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin e saj ditor, shkruan Llapi.info. Siç thuhet në raport, i...

  LAJMI I FUNDIT: Vendimi pozitiv, ja kur mund të udhëtojnë kosovarët pa viza

  Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian i kanë dhënë mandatin Këshillit Evropian që të negociojë procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën me...

  Merret një vendim për Trungun e Qarrit në Lupç të Poshtëm të Podujevës

  Listës së vlerave të trashëgimisë natyrore të Kosovës i shtohen edhe “Trungu i Qarrit (Quercus cerris )” në Lupç të Poshtëm të Podujevës si...

  Këto shtatë fshatra të Podujevës do të mbesin pa rrymë nesër

  KEDS-i ka njoftuar se nesër disa vende të Podujevës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, si pasojë e disa punimeve, shkruan Llapi.info. Sipas KEDS-it,...

  Arrestohet një person në Podujevë, kjo është arsyeja

  Një person është arrestuar nga forcat policore në Podujevë, raporton Llapi.info. Siç ka njoftuar Policia e Kosovës, arrestimi i të dyshuarit është bërë pasi i...

  Deputeti llapjan përplaset me Liburn Aliun për buxhetin e rrugës Prishtinë-Podujevë

  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës Liburn Aliu në seancën dëgjimore lidhur me Projektligjin për buxhetin 2023, ka thënë se buxheti i kësaj...

  Asfaltohen rrugët në këtë fshat të Podujevës (PAMJE)

  Sot gjatë ditës kompania e kontraktuar nga komuna ka filluar me asfaltimin e 6 rrugëve dhe rrugicave në fshatin Obrançë. Këto punime i kanë...

  Agim Veliu ngre dyshime të forta për këtë çështje

  Ish ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, që aktualisht është deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovë, po...

  Fshatrat e Podujevës që do mbesin sot pa rrymë

  KEDS-i ka njoftuar se më sot disa vende të Podujevës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, si pasojë e disa punimeve, shkruan Llapi.info. Sipas...