Ngjarja tragjike në Gjermani: Vdes edhe personi i dytë nga Kosova

Ka vdekur edhe kosovari i dytë, Haki Lumi i cili u plagos dje në mesditë në shtetin gjerman. Dje ndërkaq, pas plagëve...

Bandat i vënë flakën 80 makinave në disa qytete të Suedisë

Dhjetëra veturave u është vënë zjarri në Suedi një natë më parë derisa policia ka thënë se rasti mund të përbëjë aksion të koordinuar...

Vlorë, babai i lagu me benzinë dy fëmijët dhe tentoi t’i digjte – policia...

Një 40-vjeçar në Vlorë ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij duke i spërkatur me benzinë. Fatmirësisht ka ndërhyrë policia, duke arritur t’i...

Treni në Zvicër godet për vdekje 29 vjeçarin nga Kosova

Ngjarja tragjike që ndodhi mbrëmë në stacionin e trenave në Zwingen, afër Bazelit, ia mori jetën një të riu kosovar.

Shkon në 6 numri i viktimave nga aksidenti i autobusit në autostradën Shkup –...

Gjashtë persona kanë vdekur nga aksidenti i një autobusi në autostradën Shkup – Tetovë, raporton Alsat-M.

Lehtësohet situata me coronavirus në Itali, kryeministri Conte: ”Verën nuk do ta kalojmë në...

Italia është ndër shtetet më të goditura në botë nga coronavirusi, megjithatë kryeministri italian Giuseppe Conte e ka dhënë një lajm të...

Merkel dhe Macron duan t’i japin shtysë të re dialogut Kosovë-Serbi

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron, dëshirojnë t’i japin një shtysë të re procesit të normalizimit të marrëdhënieve mes...

Presidenti i KE-së: Amerika nuk ka dhe nuk do të ketë aleat më të...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka paralajmëruar presidentin amerikan, Donald Trump në kohën e tensioneve para nisjes të samitit të NATO-s, duke thënë...

Pensilvani, gjyqtari federal hedh poshtë padinë e Presidentit Trump për zgjedhjet

Përpjekjet e Presidentit amerikan Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të 3 nëntorit morën një tjetër goditje të shtunën kur...

Fakte që tregojnë sa ka ecur inxhinieria nëpër botë

Çdo ditë e më shumë makineritë inxhinierike po zhvillohen me hapa gjigant, duke lehtësuar mjaft shumë punën për njerëzit.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news