Presidenti Joe Biden po bën presion të madh mbi Greqinë që ta njohë Kosovën,...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, po bën presion mbi qeverinë greke për njohjen e Kosovës, citon kështu mediumi...

Reagon Sali Berisha, pasi atij dhe familjes iu ndalua hyrja në SHBA

Ish kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pasi atij dhe familjes së tij i është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara...

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë, kolona të gjata në Rrugën e Kombit

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të kenë Shqipërinë, destinacionin kryesor për pushime. Për pasojë, lëvizja në Rrugën e Kombit, gjatë...

Detaje të reja rreth raketës kineze: Nuk e rrezikon sigurinë globale, parashihet të bie...

Një raketë e madhe kineze që ka dal jashtë kontrollit është vendosur të rikthehet në atmosferën e Tokës, duke sjellë një valë...

Flet presidenti kroat: Nuk jap garanci për Thaçin

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq ka demantuar shkrimet në media në Serbi se kinse ai i ka ofruar garanci Hagës për t’i...

Përfundon numërimi i votave në Shqipëri – shumica e deputetëve i takojnë Partisë Socialiste

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka përfunduar procesi i numërimit të vendvotimeve në Shqipëri. Partia Socialiste konfirmohet forcë...

Erion Veliaj shpall fitoren e PS: Kemi fituar 72 mandate

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një dalje për mediat këtë mbrëmje tha se Partia Socialiste ka fituar deri në...

Basha shpall fitoren: Shqiptarët zgjodhën ndryshimin!

Kreu i Partisë Demokratike foli me gjuhën e fitores në daljen e parë për mediet pas përfundimit të votimit të shqiptarëve.

Rama: Sondazhet edhe pse na favorizojnë janë parashikime, do vazhdojmë të qeverisim

Kryeministri Rama ka dal në konferencën e tij të parë për shtyp pas përfundimit të votimit. Në fjalën e tij, pasi falënderoi...

Exit Poll i UBO: Zgjedhjet i fiton opozita me 73 mandate

Kompania Ubo Consulting dhe SYRI TV ka zhvilluar një Exit Poll në Shqipëri, në lidhje me zgjedhjet që sapo u mbyllën.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news