Mijëra njerëz evakuohen nga Victoria e Australisë shkaku i zjarreve të shumta

Mijëra banorë dhe turistë të Victorias në Australi, janë urdhëruar që të evakuohen shkaku i zjarreve të shumta në këtë shtet.

Mbi 130 të vdekur nga moti i keq në Afganistan dhe Pakistan

Ortekët, përmbytjet dhe moti i ashpër kanë lënë të vdekur më shumë se 130 persona në Pakistan dhe Afganistan, ndërsa të tjerë...

Mënyra se si Kina ndërton dy spitale në kohë rekord për t’u marrë me...

Gara kundër orës për ndërtimin e dy spitaleve të reja vazhdon me shpejtësi të plotë në Wuhan, qyteti ku shpërtheu coronavirusi, duke...

Ushtari tajlandez vrau 26 persona, shumica brenda qendrës tregtare

Ushtari i zemëruar për shkak të një marrëveshjeje për pronën vrau 26 persona, shumica prej tyre në një qendër tregtare ku ai...

Vuçiq pritet ta takojë Grenellin sot në Gjermani

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sonte në Munih me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ambasadorin Richard Grenell.

Flet kosovari nga zona e prekur nga koronavirusi në Itali: Panik gjithandej, maskat mungojnë...

Autoritetet kompetente të Italisë kanë konfirmuar të dielën në mbrëmje edhe vdekjen e tretë në Itali nga koronavirusi. Ndërsa,...

Shqipëri, asnjë rast me koronavirus, 59 teste kanë rezultuar negative

Tirana, Shkodra, Durrësi, Fieri dhe Lezha janë qytetet ku banojnë 59 personat që iu nënshtruan testit si të dyshuar për koronavirus, dhe...

Nëntë shqiptarë në Amerikë të vdekur nga koronavirusi

Nëntë shqiptarë kanë vdekur nga koronavirusi në SHBA. Këtë e ka konfirmuar Ambasada e Shqipërisë në SHBA përmes faqes zyrtare në Facebook.

Bie numri ditor i të vdekurve nga coronavirusi në Itali – 542 viktima brenda...

Italia ka raportuar të mërkurën 542 të vdekur nga coronavirusi, 62 më pak se të martën. Sipas mediave të...

Babai i trevjeçarit sirian që vdiq në bregdetin grek gjatë krizës me refugjatë, pagëzon...

Abdullah Kurdi është babai i trevjeçarit sirian Alan Kurdi, që vdiq derisa përpiqej që të arrinte në Evropë, të cilit tani i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news