Ballina Podujevë Faqe 1478

Podujevë

  Podujeva konkurron me disa projekte në Konferencën e Donatorëve

  Komuna e Podujevës ka konkurruar me tete projekte në Konferencën e Donatorëve, e cila do të mbahet më 25 mars 2015 në Prishtinë. Drejtori i...

  BESNIKU ISHTE BESNIK I FJALËS DHE VEPRËS

  Besnik Restelica ishte ndër të parët që nisi aktivitetin atdhetar për formimin e celulave të para të UÇK-së. Ndërkohë policia serbe i ra në...

  Listat e fryra të Veteranëve – Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit thirret në Prokurori

  Siç ka raportuar edhe më parë Llapi.info, pas publikimit të listave për Zonës Operative të Llapit, njëri prej atyre që ka qenë më i...

  Gjermania donacione për zjarrfikësit dhe QKMF-në e Podujevës

  Bashkëpunimi i Komunës së Podujevës me Bashkinë Westerstede ka filluar t’i japë sukseset e para. Në kuadër të këtij partneriteti sot në Podujevë kanë arritur...

  Në Podujevë arrijnë donacionet gjermane

  Në Podujevë ka arritur kontingjenti i parë i donacioneve nga Westerstede, falë bashkëpunimit me Bashkësinë Westerstede të Gjermanisë. Ky kontingjent i parë i donacioneve që...

  Hiqet taksa e kërkesës për legalizimin e objekteve pas 4.000 kërkesave

  Pas raportimit të Llapi.info se Komuna e Podujevës po i plaçkitë qytetarët e saj duke ua marr nga 3 euro taksë për kërkesën për...

  Veteranët e Zonës së Llapit kërkojnë shkarkimin e Komisionit që fryu listat

  Çdo lëshim i bërë në listat e publikuara për veteranë e invalidë është hedhur mbi komandantët e njësive vartëse të UÇK-së, shkruan Koha Ditore. Çelë...

  Mos na detyroni të emigrojm, Presidente Jahjaga, Kryeministër Mustafa, zgjohuni

  Ilmi Tahiri, mësimdhënës dhe poet, banor i një kontinier në lagjen kolektive “Lagjja e Kujvajtit”, në Podujevë, nëpërmjet profilit të tij në Facebook, i...

  Aksident komunikacioni

  Një aksident trafiku ka ndodhur para pak castesh në hyrje të Podujevës, e njohur ndryshe si vendi i qershive. Si pasojë e moskujdesit të shtuar...

  Kush ishin ushtarët e UÇK-së në Halabak, Tërrnavë e Bellopojë të Podujevës? (Dokument)

  Fryrja e listave për veteranë e invalidë të UÇK-së pas publikimit të listës preliminare nga Komisioni qeveritar, ka rritur pakënaqësi te shumë ish-ushtarë të...