Ballina Lajmet Faqe 7603

Lajmet

  VV ngreh piramidë për pagat dhe shpenzimet e Qeverisë Haradinaj

  Lëvizja Vetëvendosje përmes një aksioni të zhvilluar sot para objektit të qeverisë së Kosovës, ka paraqitur një piramidë për pagat dhe shpenzimet e qeverisë...

  Kurti dhe Abazi në Kongresin e Partisë Socialiste të Francës (Foto)

  Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se kryetari i kësaj partie, Albin Kurti dhe sekretari për marrëdhënie me jashtë, Boiken Abazi po marrin pjesë në Kongresin...

  Gjuriq arrin në Kosovë në ora 22:00

  Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq sot do të vijë në Kosovë. Policia ka thënë për KTV-në se...

  Policia jep detaje për djegien e banesës ku vdiq katërvjeçarja (Video)

  Policia e Kosovës ka dhënë detaje se si ka ndodhur rasti i djegies së një banese në lagjen Ulpiana në Prishtinë ku mbeti e...

  Trafikoi si prostitutë në Kosovë 24-vjeçaren, pas arrestimit dënohet me 15 vite burg

  Policia e Tropojës ka arrestuar një 57-vjeçare të dënuar nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda me 15 vjet burg, për trafikim të...

  Ministri i jashtëm turk: Kosova rrezikon të bëhet shtet nën kontrollin e FETO-s

  Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlut Çavushoglu, tha se në rast se Kosova nuk mund të shpëtohet nga vorbulla në të cilën...

  Peja binjakëzohet me një qytet turk?

  Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, nga dita e martë gjendet në Turqi për ta binjakëzuar qytetin që drejton me atë të Sariçamit...

  Kosova në borxh rreth një miliard euro

  Borxhi publik i Republikës së Kosovës, vit pas viti po shënon rritje. Sipas të dhënave zyrtare, deri në shtator të vitit të kaluar borxhi...

  LDK këmbëngulë për zgjedhje

  Zgjedhjet e parakohshme parlamentare mbeten opsioni i vetëm i koalicionit qeverisës, të cilët më nuk e kanë shumicën e votave në Kuvend. Partitë opozitare...

  Shtohen kolonat në Merdare (Video)

  Pas përfundimit të pushimit pranverorë, mërgimtaret kanë marrë rrugën e kthimit në shtetet ku jetojnë. Si pasojë e kësaj janë krijuar kolona të gjata në...