https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Jeta nën tenda e familjeve shqiptare në Francë

Shqiptarët zënë vendin e parë në podiumin e trishtë të kërkuesve të azilit në Francë me 7432 kërkesa, para sirianëve, afganëve dhe sudanezëve. Mund të...

Lekaj akuzohet se dëmtoi për 70 mijë euro Komunën e Gjakovës

Ish-kryetari i Komunës së Gjakovës dhe ministri aktual i Infrastrukturës Pal Lekaj akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe përvetësim në detyrë. KALLXO.com ka siguruar...

Soltes në Beograd: Nuk ka zgjidhje të lehtë për çështjen e Kosovës

Raportuesi i ri për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, duke folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë se “nuk ka zgjidhje...

Rritet numri i të prekurve nga alergjitë

Sa vjen e rritet numri i personave të prekur nga alergjitë e pranverës. Në Klinikën e Alergologjisë dhe Imunologjisë pranë QKUK-së, thonë se brenda...

Stuhi shiu dhe breshëri në fshatin Majac të Podujevës, vërshohen rrugët

Mot i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut po vazhdon të mbretërojë mbi vendin tonë, ku edhe sot ka pasur reshje, njofton Llapi.info Fshati Majac...

Nuk dihet kur do të procedohet Projektligji për transformimin e FSK-së në Ushtri

Procedimi në Qeveri i Projektligjit të transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës, nuk dihet se kur do të  ndodhë. Por, Qeveria...

‘Samiti i Sofjes i hap dyert Kosovës drejtë BE-së’

Kosova me 17 maj pritet të marrë pjesë për herë të parë në Samitin e Sofjes që organizohet për shtetet e Ballkanit Perëndimor nga...

Ka nëntë vite e Kosova nuk u anëtarësua në asnjë agjenci të Kombeve të...

Kosova ka mbetur mbrapa në anëtarësimin e saj në Agjencitë e Specializuara të Kombeve të Bashkuara. Kjo për faktin se nga pesëmbëdhjetë agjenci sa...

Abrashi: Shpend Ahmeti po e ngulfat Prishtinën

Ish- kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK’së, Arban Abrashi, e ka kritikuar projektin e Shpend Ametit që parasheh zgjidhjen e problemit...

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian: Në BE nuk pranojmë shtete që kanë probleme me fqinjët...

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland është shpallur qytetar nderi i komunës së Drenasit. Nga aty, Wieland ka premtuar se do të bëjë gjithçka...