https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

‘Podujeva 13 herë më shumë po investon në kanalizime sesa në arsim, pushteti po...

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Muçolli ka hedhur kritika ndaj komunës së Podujevës, e cila sipas tij, sektorin e arsimit është duke e lënë...

VV nuk pranon Grup të Unitetit të udhëhequr nga Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vazhdimësi ka kërkuar nga të gjitha partitë politike në vend për krijimin e një Grupi të Unitetit për...

Arifi i përgjigjet Vuçiqit: Territori i Kosovës nuk do të jepet për asnjë çmim

Shefi i grupit negociator me Serbinë, Avni Arifi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë të shtunën se për...

Asociacioni nëpërmjet Kushtetutës?

Për formimin i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, qoftë sipas marrëveshjeve të Brukselit, të vitit 2013 dhe 2015, qoftë bazuar mbi vlerësimin e...

“Kosovën s’mundën ta bllokojnë në OBD as Serbia e as Rusia”

Republika e Kosovës ka marrë pjesë në sesionin e 132-të të Këshillit të Organizatës Botërore të Doganave – OBD-së, e cila po mbahet në...

Aksident në Sfeçël të Podujevës, një veturë përfundon në ara (Video)

Një aksident ka ndodhur në fshatin Sfeçël të Podujevës para pak minutash. Në videon e dërguar nga një lexues në redaksinë e “Indeksonline”, shohim se...

Beqaj konfirmon se s’e mori pagën me rritje, po e konsulton bazën ligjore të...

Ministri i Inovacionit, Besim Beqaj, ka konfirmuar se pagën e ka marrë pa rritje, pasi nuk i ka proceduar pagat me rritje që ka...

60 mësimdhënës do të mbesin pa punë më 2019 në Podujevë

60 mësimdhënës në vitin 2019 në Podujevë do të mbesin pa paga, njofton Llap.info Këtë e ka bërë të ditur në seancën e mbajtur në...

Ministri i AAK-së mohon se ka refuzuar pagën me rritje

Mediat kanë raportuar sot se përveç Bedri Hamëz, disa ministra të tjera kanë refuzuar pagën me rritje nga Qeveria e Kosovës. Abelard Tahiri, Besim...

Terroristët kosovarë u zbuluan nga përgjimet

“Habibi” dhe “Enesi” janë nofkat e dy prej katër kosovarëve, të cilët u arrestuan të premten në Kosovë e Gjermani. I pari emrin e...