https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Hoti: Të gjitha vendimet e Qeverisë aktuale, do të anulohen nga ajo e ardhshmja

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur sot konferencën e përjavshme të partisë, ku ka thënë se institucionet...

20 imamë të BIK-ut do të ligjërojnë në burgje kundër radikalizimit

Njëzet imamë të propozuar nga Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) e të vlerësuar nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës (AKI) do t’iu ligjërojnë në burgje...

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës Besi – Podujevë

Sot, në Gllamnik të Podujevës ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj me bashkëpunëtorë, inauguroi fillimin e punimeve të rrugës nacionale N 25, "Rrethrrotullimi Besi-Podujevë, segmenti...

Beogradi e shkarkon Adem Hoxhën, pasi e priti në takim kryeministrin Haradinaj

Deputeti i Listës Serbe ditë më parë e priti në takim kryeministrin Haradinaj, nga i cili mori premtim për krijimin e komunës së Gorës. Por...

Shqiptarët 74% të parave i çojnë për ndërtim

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 20 vjet nga fillimi i tranzicionit, që u shoqërua me një zhvendosje masive të popullsisë në qytet...

Hoti: Tryezat politike pa rezultate, presim organizimin e ardhshëm nga Vetëvendosja

Gjatë ditës së sotme, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka mbajtur konferencën e rregullt javore. Shefi i Grupit Parlamentar i këtij subjekti politik, Avdullah Hoti...

Projektligji për ushtrinë shkon në Qeveri

Ministria e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës me tetë ditë vonesë ia ka dërguar Qeverisë së Kosovës draftligjet për transformimin e FSK-së në ushtri...

ATK ka tërhequr numrat potencial fitues për tremujorin e parë

Administrata Tatimore e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka bërë tërheqjen e numrave potencial fitues për rimbursim të qytetarëve nga grumbullimi i kuponëve fiskal...

Gjenden dy mjete të pashpërthyera, FSK i asgjëson

Policia e Kosovës, në raportin e sotshëm bën të ditur se në dy lokacione – në Fushticë të Epërme të Drenasit, dhe në Dobrajë...

Haradinajt optimist: Në qershor marrim rekomandimin, deri në fundin e vitit hiqen vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur optimist sa i përket liberalizimit të vizave. Haradinaj deklaroi se në qershor Kosova pritet ta marrë rekomandimin për...