Podujeva miratoi Rialokimin e buxhetit të Komunës për vitin 2018

Kuvendi i Komunës së Podujevës, ka mbajtur sot mbledhjen e rregullt, në të cilën miratoi vendimin për Rialokimin e buxhetit të Komunës për vitin...

I dërguari i Trumpit viziton Kosovën javën e ardhshme

Senatori amerikan dhe kryesuesi i Komisionit për Siguri Kombëtare i Senatit të Shteteve të Bashkuara, Ron Johnson, do të vizitojë javën e ardhshme Greqinë,...

Aksident trafiku te ‘Xhamia e Llapit’

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave te “Xhamia e Llapit” në Prishtinë, njofton Llapi.info Në këtë aksident ku janë përfshirë dy vetura, sipas...

Arrestohet një person për vjedhje të biçikletës në Podujevë

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një person në fshatin Dumnicë e Poshtme të Podujevës pasi që i njëjti ia kishte vjedhur një biçikletë...

Konfiskohen armë të ftohta dhe drogë në Podujevë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar dje në rrugën “Xhemajl Mustafa” në Podujevë, njofton Llapi.info Të dyshuarve iu është gjetur dhe konfiskuar një sasi e narkotikëve dhe...

Veseli thotë se seanca u shty me kërkesë të Haradinajt, akuzon Hotin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një konferencë për media, ka thënë se seanca e jashtëzakonshme për të votuar ekipin negociator është...

“Sonte nuk ka kushte që të mbahet seanca e Kuvendit”

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se sonte nuk do të vazhdojë seanca e Kuvendit e nisur në mëngjes e...

Shtyhet përsëri seanca e Kuvendit

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi ka thënë për KTV-në se seanca është shtyrë përsëri për orën 18:30. Kjo seancë në të cilën...

Agim Veliu nuk e komenton pjesëmarrjen e Teuta Rugovës në seancë: Pyeteni atë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, nuk ka dashur që ta komentojë veprimin e sotëm të deputetes së partisë së tij, Teuta...

Pacolli: Propozimi i Qeverisë do të kalojë

13:21 - Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se seanca do të vazhdojë dhe se në të do të...