https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Deputeti Demaliaj intervistohet për kërcënimet ndaj Blakajt

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj është intervistuar nga Prokuroria për kërcënimet që i ka bërë në drejtim të ish-prokurorit, Elez Blakaj. Prokurori Ibrahim Berisha ka...

Një muaj paraburgim për Milaim Zekën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit M.Z. për veprën...

Më 2019 nis projekti madhor për ndërtimin e sheshit të Podujevës

Në Kuvendin Komunal është miratuar me shumicë votash Projektbuxheti i Komunës së Podujevës për vitin 2019, raporton Llapi.info Lidhur me propozimin e vendimit për miratimin...

LDK-ja e ndarë edhe për protestën e Vetëvendosjes, deputetë të saj priten të marrin...

Më 29 shtator, Vetëvendosja pritet ta mbajë protestën e rradhës të paralajmëruar tash e sa kohë. Ndryshe nga herat e kaluara, ky subjekt tani...

Kërcënimet e deputetëve, ndërhyrje në punën e prokurorisë

Deklaratat publike të dy deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të cilat përmbajnë porosi kërcënuese për prokurorë të caktuar, janë ndërhyrje në punë e prokurorisë...

Ngritët aktakuzë ndaj Pjetër Nrecajt, vrau gruan dhe vajzën

Prokuroria Themelore Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër të akuzuarit Pjetër Nrecaj i cili në fillim të muajit të kaluar vrau gruan dhe vajzën e...

Çështje serioze për banorët ndërtimi i hidrocentraleve në fshatrat Murgull dhe Brecë

Një peticion i nënshkruar nga banorët e fshatrave Murgull dhe Brecë për mos lejimin e ndërtimit të hidrocentraleve, ka bërë që sot të debatohet...

Edhe nesër vazhdon rrënimi i objekteve të ndërtuara pa leje te Liqeni i Batllavës...

Këtë të mërkurë ka filluar rrënimi i 48 objekteve pa leje në zonën e mbrojtur te Liqeni i Batllavës, raporton KTV . Ky aksion do...

Punimet në rrugë bllokojnë magjistralen Prishtinë- Podujevë (Video)

Kolona e pritje të gjata po krijohen edhe mbrëmjen e sotme në magjistralen  Prishtinë - Podujevë, njofton Llapi.info Sipas një video që ka siguruar Llapi.info...

Podujeva fiton grant me vlerë rreth 160 mijë euro

Komuna e Podujevës ka përfituar një grant me vlerë prej 163 mijë e 270 euro nga projekti i bashkëfinancuar nga MAPL dhe SDC/DEMOS, njofton...