https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Podujeva fiton grant me vlerë rreth 160 mijë euro

Komuna e Podujevës ka përfituar një grant me vlerë prej 163 mijë e 270 euro nga projekti i bashkëfinancuar nga MAPL dhe SDC/DEMOS, njofton...

Fillon rrënimi i objekteve pa leje te Liqeni i Batllavës

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka filluar aksionin për rrënimin e 48 objekteve pa leje në zonën e mbrojtur të Liqenit të Batllavës...

Miratohet Projektbuxheti i Komunës së Podujevës për vitin 2019 prej mbi 22 milionë eurosh

Në sallën e Kuvendit Komunal të Podujevës, në seancën e rregullt është miratuar Projektbuxheti i Komunës së Podujevës në shumë prej 22,032,619 euro, njofton...

Arrestohet një person në Lladoc të Podujevës

Një person i kërkuara nga Policia është arrestuar gjatë ditës së djeshme në fshatin Lladoc të Podujevës, njofton Llapi.info Sipas PK-së, arrestimi i tij është...

Arrestohet Milaim Zeka

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka lëshuar urëdhrin për arrestimin e deputetit të Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka për shkak të kërcënimit të prokurorit special,...

Kryeministri maroken thotë se Pacolli iu afrua i paftuar, mohon çfarëdo marrëveshje

Kryeministri i Marokut, Saadeddine Othmani është ankuar se ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli e ka imponuar prezencën e tij gjatë...

“Ndryshimi i kufijve nuk ka gjasa të kalojë pa dhunë”

Ndryshimi i kufijve të Kosovës nuk ka gjasa të kalojë pa dhunë. Kështu citohet të kenë vlerësuar disa ambasadorë evropianë në Prishtinë, në një...

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, 4 persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur rreth orës 19:00 në rrugën Prishtinë-Podujevë, në vendin e quajtur “Kulinat”. Në aksident kanë qenë të përfshira dy automjete ndërsa...

Nënshkruhet marrëveshja, rreth 5.5 milionë euro ndahen për trajtimin e ujërave të zeza në...

Është nënshkruar marrëveshja për Projektin e trajtimit të ujërave të zeza në Komunën e Podujevës. Kjo është arritur me ndihmën e një kredie nga...

Rigjykimi i masakrës së Qyshkut, “Ushtarët plaçkitën e vranë civilë shqiptarë”

Gjykimi për rastin “Qyshku” për krime të luftës ndaj shqiptarëve dje filloi me vonesë para Kolegjit për Krime Lufte të Gjykatës së Lartë në...