Majdanozi ndihmon në forcimin e kockave

Kockat e tua kanë nevojë për vitamina dhe minerale të caktuara në sasi të ndryshme për të qëndruar të shëndetshëm dhe të...

Rreziku shëndetësor që i kanoset tifozëve të zjarrtë të futbollit

Tifozët e futbollit përjetojnë nivele aq të larta stresi duke shikuar ekipin e zemrës saqë e vendosin veten përballë rrezikut të një...

Syla: Gjendja është rënduar, mjekët po ikin nga Kosova

Ditën e hënë, institucionit të Avokatit të Popullit, i erdhi një kërkesë me shkrim.Nëpërmjet saj, këtij institucioni, i kërkohej revokimi i vendimit...

Në QKUK vdes një person nga gripi sezonal, dy të tjerë në gjendje të...

Një person i prekur nga gripi sezonal ‘Influenca A’, ka ndërruar jetë në Klinikën Infektive të QKUK-së. Lajmin e...

Labi përmbush misionin me sukses, grumbullon mbi 200 mijë euro për Arditin, vetëm për...

Për tri ditë sa qëndroi në sheshin e qytetit të Ferizajt Labinot Tahiri ka arritur të grumbullojë mbi 200 mijë euro për...

IKSHPK-ja thotë se në Kosovë s’ka të prekur nga virusi që shkaktoi viktima në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se në Kosovë nuk është evidentuar asnjë...

Kirurgët rrihen mes vete në sallën e operacionit në QKUK

Një përleshje fizike ka ndodhur ditën e sotme në Klinikën e Kardiokirurgjisë në QKUK. Dyshohet se rasti ka ndodhur...

​Mollë të pjekura kundër dhimbjeve të fytit

Vetitë shëruese të ​mollëve të pjekura Mollët e pjekura jo vetëm që kanë një efekt pozitiv në luftimin e dhimbjes së fytit,...

Vaji i ullirit për reumatizmën

Artriti reumatoid është një sëmundje autoimunintare që prek miliona njerëz në botë. Kjo sëmundje është 2 deri në 3...

Pija e gjelbër që ju jep shumë energji

Ky smoothie që ndryshe njihet si “lëngu i shtatë super ushqimeve” përmban shtatë ushqime shumë të shëndetshme që kur kombinohen së...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news