Arra mund të kurojë plotë 10 sëmundje

Fruti i arrës përmban deri në 60% yndyrë. Gjithashtu përmban karbohidrate, albumin, fosfor, kalium, kalcium etj. Është i pasur gjithashtu me vitaminat...

Qepa, ilaç për disa sëmundje

Ilaçet natyrale janë më të mirat kur është fjala për zgjidhjen e problemeve shëndetësore. Nuk keni nevojë për mjekim të veçantë, kur...

Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit

Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm nivelin e yndyrës.

Gjatë vikendit rreth 500 persona kërkuan ndihmë në QKUK, shkak temperaturat e larta

Temperaturat e larta që po mbizotërojnë në Kosovë, kanë bërë që qytetarë të shumtë t’i drejtohen Klinikës Emergjente në QKUK, për shkak...

Temperaturat e larta – mjekët e Institutit të Shëndetit Publik rekomandojnë disa këshilla për...

Temperaturat e larta të cilat po mbizotërojnë në vend, kanë shtyrë mjekët e Institutit Kombëtarë të Shëndetit Publik që të japin disa...

Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan

Rreth tre mijë tonë duhan, ne vlerë mbi 300 milionë euro, është sasia e duhanit që shpenzojnë qytetarët e Kosovës brenda një...

Në QKUK po krijohet shërbimi i ri për trajtimin e rasteve urgjente neurologjike

Në Klinikën e Neurologjisë kanë filluar punimet për rinovimin dhe modernizimin e hapësirave për pacientë. “Këtë klinikë e ka...

Vlerat ushqyese të mjedrave

Me konsumimin e këtij fruti parandalojmë dhe pengojmë avancimin e disa sëmundjeve, ndër më kryesoret falë përbërësve në mjedër mund të përmirësojë...

Hithrat mund të ulin presionin e gjakut

Përafërsisht një në tre të rritur amerikanë ka presion të lartë të gjakut. Presioni i lartë i gjakut është...

Përfitimet shëndetësore nga kumbulla

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht ushqyese, ato ofrojnë një shumëllojshmëri përfitimesh shëndetësore. Ato përmbajnë shumë vitamina dhe minerale, përveç...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

Latest news