Kosova renditet e para në Evropë për çmimet e lira në restorante

Kosova renditet e para në listën e vendeve më të lira të Evropës për sa i përket çmimeve të lira në restorante.

Veprim i pamatur i një shoferi, rrezikon jetën e pjesëmarrësve në komunikacion (Video)

Shkeljet e rregullave në komunikacion janë shkaktarë të aksidenteve të shumta në rrugët e Kosovës. Një qytetar ka regjistruar një rast, kur shoferi i një...

Zvicra, për herë të tretë, shteti më i mirë në botë

Për herë të tretë me radhë, Zvicra konsiderohet si shteti më i mirë në botë. Zvicra mban pozicionin e saj të përgjithshëm në vendin...

Sekondat mes jetës dhe vdekjes!

Ky është momenti kur një nxënëse ndahet thuajse në dysh nga një autobus dykatësh. Shoferi i autobusit arrin të shtypë frenat në sekondat e fundit...

Kosovari vozitë me shpejtësi marramendëse në anën e kundërt të autostradës “Ibrahim Rugova”

Në një video e postuar nga Dani Kolukaj, shihet një veturë e tipit Mercedes Benz, e cila është duke vozitur në kahjen...

Shqetësime për keqtrajtimin e kafshëve në kopshtin zoologjik të Fierit

Autoriteteve shqiptare u është bërë thirrje që të marrin masa ndaj një kopshti zoologjik privat pas fotografive të publikuara në të cilat shihej gjendja...

McLaren 620 LR, me shpejtësi të lartë për rrugë të rëndomta

Kjo është vetura e McLarenit për rrugë të rëndomta, përkundër që specifikat e saj të shpejtësisë arrijnë ato të makinave në gara.

Misteri i vëllezërve që paralizohen sapo perëndon dielli

Gjatë ditës, Abdul Rasheed dhe Shoaib Ahmed, 9 dhe 13 vjeç, janë si të gjithë vëllezërit e tjerë që qeshin dhe luajnë së bashku. Por,...

Aeroplani i linjës Cyrih-Prishtinë bën simbolin e zemrës në qiellin e Kosovës, si shenjë...

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror (ASHNA), ka njoftuar se sot aeroplani i kompanisë Chair në linjën Cyrih – Prishtinë bëri simbolin...

A mundet Tesla të kalojë rrethrrotullimin më kompleks vetëm me ndihmën e pilotit automatik?

Përkundër faktit se autopiloti i Tesla mund të bëjë shumë, veçanërisht pas azhurnimit të fundit të softuerit, tashmë pasi i afrohej rrethrrotullimit,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news