Posti që Engel mori në Kongresin amerikan gëzon liderët kosovarë, komentohet edhe në Serbi

Liderët institucionalë të Kosovës e kanë mirëpritur zgjedhjen Elliot Engel në krye të Komitetit për Marrëdhënie të Jashtme në Kongresin Amerikan. Thaçi, Veseli, Haradinaj e...

Daçiq pretendon se Trump ka ndryshyuar çasje karshi çështjes së Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq po cilëson se SHBA-të kanë ndryshuar qëndrim karshi marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për “Tanjug”,...

Rrugë pa fund deri te drejtësia

Nga shumë ndërtime pa leje edhe në pronën publike Komuna e Skenderajt ka gjetur t’ia rrënojë shtëpinë vetëm një “fatkeqi”, Selim Behramit, i cili...

Vidhet një veturë në Prizren

Një veturë e tipit ‘Opel Corza’ është vjedhur mbrëmë në Prizren. Një qytetar ka kërkuar ndihmë nga qytetarët që nëse e shohin të lajmërojnë përmes...

Pasi i dorëzoi pasaportat, Labinot Tahiri bën thirrje edhe për protestë

Deputeti i AKR-së së Behgjet Pacollit, Labinot Tahiri, pasi ka dorëzuar pasaportat e tij në Ministrinë e Punëve të Brendshme, si revoltë për mos...

9-vjeçarja nga Prishtina vuan nga epilepsia, ka nevojë për ndihmën tuaj

Antigona Salihu 9 vjeçare nga Prishtina vuan nga epilepsia dhe ka nevojë për ndihmën tuaj. Familja e saj jeton në kushte të vështira dhe apelon...

Meta s’i dekreton ministrat kosovarë të Ramës

Në Shqipëri, një ditë pasi kryeministri Edi Rama i dërgoi ndryshimet në kabinetin e tij qeveritar, presidenti Ilir Meta firmosi sot dekretet vetëm për...

Kurti kërkon që në ekipin dialogues të ketë edhe përfaqësues nga Lugina e Preshevës

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka pritur në zyret e partisë së tij, të parin e Kuvendit Komunal të Preshevës, Sami Salihun. Këtë ai e...

Viti i tërheqjes së njohjeve për Kosovën

Viti 2018 është nja nga vitet kur Kosova nuk ka arritur të fuqizojë subjektivitetin ndërkombëtar përmes njohjeve të shumta dhe ashtu sikurse edhe në...

Vuçiq: Serbia jo, por ndonjë serb mund të ketë marrë pjesë në vrasjen e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se në vrasjen e Oliver Ivanoviqit nuk është i përfshirë shteti serb, por ka thënë se nuk...