Ballina Sport Faqe 493

Sport

  Kjo është paga marramendëse e Pep Guardiolas

  Pep Guardiola me marrëveshjen e re me Manchester City-in pritet të fitojë 23 milionë euro – pagë që do ta bënte trajnerin më të...

  Derbi i javës së 26- të në futboll luhet sot në “Zahir Pajaziti”

  Java e 26-të në elitën e futbollit kosovar do të vazhdoj ditën e sotme me dy ndeshje të tjera, njofton Llapi.info Vëmendja kryesore e adhuruesve...

  Vdes mbrojtësi 18 vjeçar i skuadrës franceze

  Mbrojtësi i ekipit të kategorisë së dytë në Francë, Le Havre, Samba Diop, ka ndërruar jetën në moshën 18-vjeçare. Klubi francez i divizionit inferior njoftoi...

  Llapi u bën thirrje tifozëve: Ejani dhe tregojuni kundërshtarëve se ne pasardhësit e Puro...

  Klubi futbollistik Llapi sot përmes një shkrimi në faqen zyrtare në Facebook u ka bërë një thirrje përkrahësve të këtij klubi në derbin e...

  Barcelona nën hetim nga UEFA, shkak ballonët

  Barcelona është duke u akuzuar nga UEFA në lidhje me një incident të tifozëve gjatë fitores së tyre në Ligën e Kampionëve 4-1 kundër...

  Ndryshimi i stadiumit të Llapit, nga lloçi në modern

  Dikur stadiumi i qytetit të Podujevës, "Zahir Pajaziti" ishte njëri nga stadiumet të më të padëshiruara në futbollin vendor, shkruan Llapi.info Stadiumi që ishte bërë...

  Nora e artë, Kosova me dy të arta në “Grand Prix 2018”

  Xhudistja kosovare Nora Gjakova është xhudistja e radhës që ka fituar medalje të artë në “Antalya Grand Prix 2018” Ajo ka fituar me ipon kundër...

  “Do të paguaja 100 milionë euro për Balotellin”

  Bashkëlojtari i Mario Balotellit te Nice, Asassane Plea, ka deklaruar se ai do të paguante 100 milionë euro për të transferuar sulmuesin italian. Balotelli u...

  Futbollisti i Kosovës: Sot mund të isha lojtar i Real Madridit, por e refuzova...

  “Kur isha 18 vjeç unë mund të shkoja në klube si Real Madridi, Juventusi, Manchester Unitedi, Manchester City dhe Liverpooli, por unë zgjodha të...

  500 milionë të shpenzuara nga Guardiola dhe sërish buzë greminës në Champions…!

  “Ne nuk kemi paguar më shumë se 80-100 milionë paundë për një lojtar. Të tjerët e dini se kanë harxhuar shuma stratosferike për vetëm...