Hidhni këtë në kafenë ose lëngun tuaj për të rikthyer shikimin

Megjithëse, të gjitha shqisat tona janë të rëndësishme dhe ne nuk mund të jetonim në mënyrën e duhur nëse ndonjëra nga këto mungonte. Megjithëse,...

Krijohet pilula që bën gjakun e njeriut helmues ndaj mushkonjave

Një ilaç i cili përdoret për të trajtuar zgjebën, del të jetë edhe më e efektshme për të zgjidhur problemin me disa insekte. Sipas një...

Gruaja humb jetën gjatë terapisë me “helm blete”

Një grua 55 vjeçare ka gjetur vdekjen pas trajtimit dy vjecar me "helmin e bletës", e njohur ndryshe si apiterapia. BBC raporton se gruaja trajtohej...

Rrezet e diellit për mendjen dhe trupin tuaj

Stina e pranverës sjell jo vetëm bukuritë natyrore por dhe shkëlqimin e diellit. Përfitimet nga rrezet e diellit janë të shumta,pasi dielli heq stresin,...

Yndyrnat e nevojshme që shtojnë jetëgjatësinë

Një dietë që zëvendëson yndyrat në mish me ato të gjendura tek produktet bimore mund të ul rrezikun e vdekjes së parakohshme të njerëzve...

Tre filxhan kafeje në ditë pastrojnë arteriet tuaja

Sipas një studimi të ri pirja e më shumë se tre filxhan kafeje në ditë mund të ndihmojnë në pastrimin e arterieve. Shkencëtarët nga Universiteti...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news