Ballina Lëmsh Faqe 108

Lëmsh

  Shkaktohet vdekja e parë nga makina pa shofer

  Një makinë pa shofer, ka aksidentuar për vdekje në këmbësorë – për të shënuar rastin e parë që një makinë e teknologjisë së tilla...

  A mund të gjenerojmë elektrecitet nga vetëtima?

  Vetëtimat gjenerojnë temperaturë pesë herë më të nxehtë se sa sipërfaqja e diellit. Një rrufe mund të përçojë në ajër me 30,000 Kelvin. Gjithashtu, një...

  Këto janë 20 ushtritë më të fuqishme në botë

  Në epokën e bombës bërthamore, vendet më të mëdha të globit harxhojnë miliarda dollarë çdo vit në përmirësimin e teknologjisë dhe aftësisë së tyre...

  Nuk do të donit të garoni me këtë vajzë (Video)

  Kjo grua e di saktësisht se si duhet fituar gara. Një klip nga loja kineze e quajtur “Unë jam fitues”, në të cilin shihet se...

  Qentë e policisë në Madrid me terapi muzikore

  Qentë e policisë në Madrid zhvillojnë terapi me muzikë në mënyrë që të përmirësojnë jetesën e tyre. Policia e kryeqytetit të Spanjës ka instaluar sisteme...

  Gjendet aparati fotografik i humbur në det, kishte ruajtur gjithçka (FOTO)

  Në një tregim të jashtëzakonshëm të fatit dhe rastësisë, një aparat fotografik i cili kishte humbur në det është gjetur pas më shumë se...

  Stacioni hapësinor kinez përfundon në paqësor (VIDEO)

  Tiangong-1, laboratori eksperimental kozmik i Kinës, hyri sot në atmosferën e Tokës rreth orës 08:15, njoftoi Zyra Inxhinierike e Fluturimeve Kozmike të Kinës (CMSEO),...