Ballina Lajmet Faqe 7172

Lajmet

  “Mehmet Akif” mirëpret seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit

  Sot prej orës 14:00 është paraparë mbajtja e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës lidhur me rastin e arrestimit dhe deportimit të shtetasve...

  Shumë afër koalicioni, bëhen bashkë LDK e PDK

  Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës janë shumë afër një koalicioni të ri. Pak javë pasi arritën marrëveshje për bashkëqeverisje në...

  Presidentja e Lituanisë në Shtëpinë e Bardhë flet për Kosovën

  Presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaitė ka përmendur Kosovën të martën mbrëma, në konferencën e përbashkët me presidentin amerikan Donald Trump në Uashington. Ajo ka thënë...

  Vetëvendosje thotë se Presidenti Thaçi po zvarrit emërimin e anëtarëve të KQZ-së

  Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se procesi i emërimit të anëtarëve të KQZ-së është duke u zvarritur qëllimshëm nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi. Në një...

  Dënohen tre përkrahës të një grupi terrorist, në mesin e tyre edhe një kosovar

  Gjykata e Lartë Rajonale e Munihut të Gjermanisë i ka dënuar tre persona nga Bosnja e Hercegovina dhe Kosova me burg dhe dënime me...

  Vdes këmbësori pasi goditet nga një veturë në Lipjan

  Gjatë ditës së djeshmen në fshatin Ribar i Madh të Lipjanit ka ndodhur një aksident me fatalitet. Nga Policia e Kosovës raportohet se i dyshuari...

  Haradinaj: Unë punën time e kam kryer, tash shkarkimin e shefit të AKI-së e...

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë ka mbajtur një konferencë për media, ku ka diskutuar edhe për iniciativën e LDK-së për...

  Teksa Thaçi fliste për liberalizim vizash, ndalet rryma

  Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur në Këshillin Kombëtar Kundër Korrupsionit, duke lavdëruar punën e institucioneve në luftimin e krimit të organizuar dhe...

  Lumezi për gjashtë raste të korrupsionit: Së shpejti pritet vendimi

  Kryeprokurori Aleksandër Lumezi, ka thënë se luftimin e korrupsionit duhet të jetë në vazhdimësi. Ai ka thënë se luftimi i korrupsionit ndihmon Kosovën për integrim...

  Driton Gashi nuk paraqitet në raportim për deportimin e gjashtë turqve

  Drejtori i AKI-së, Driton Gashi, nuk është paraqitur për raportim para komisionit për mbikëqyrjen e Agjencisë së Inteligjencës. Këtë e ka bërë të ditur zëvendëskryetarja...