Edhe Deliu i reagon Fitore Pacollit: Deklarata juaj për viza, totalisht e pavërtetë

Deputetja e PDK-së njëherësh kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu ka reaguar ndaj deklaratës së deputetes së Vetëvendosje, Fitore Pacolli e cila...

Policia: Familja Tafa në Shtime mashtroi për kidnapimin e djalit të tyre 11-vjeçar

Lidhur me rastin e rrëmbimit të fëmijës 11 vjeçar nga Shtimja, rast ky i raportuar më 08.04.2018, hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në...

Hoxhaj: Serbia vazhdon të abuzoj me Interpolin për ta dëmtuar Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar veprimet më të fundit të Serbisë kundër liderëve të Kosovës, duke keqpërdorur organizatat ndërkombëtare. Së fundmi, Serbia ka...

Matoshi: Fitore Pacolli po rren ashiqare

Këshilltari i kryeministrit, Halil Matoshi ka reaguar ndaj deputetes së Vetëvendojses, Fitore Pacolli e cila tha se këtë vit nuk ka liberalizim të vizave...

Vuçiq deklarohet rreth asociacionit të komunave serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se nuk është sqaruar me shefin e delegacionit të BE në Beograd sot nëse Asociacioni i Komunave Serbe...

Anulohet konferenca Pacolli – Kotzias

Është anuluar konferenca për shtyp e ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe homologut të tij grek, Nikolaos Kotzias e paraparë të mbahet...

Dy drejtori në Podujevë edhe pas gjysmë viti pa udhëheqës, opozita dhe shoqëritë civile...

Po bëhen gjysmë viti prej se kur kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka fituar mandatin e 5- të për qeverisje komunale. Mirëpo,...

Ngritet aktakuzë për korrupsion ndaj Pal Lekajt

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj. Lajmin për “Betimi për Drejtësi”, e ka...

“Kosova edhe këtë vit pa liberalizim të vizave”

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, në një konferencë për media ka thënë se këtë vit Kosova nuk do të ketë liberalizim...

Për tre muaj, 3 mijë e 410 aksidente trafiku në Kosovë

Hyrja në zbatim e ligjit të ri për gjobat e shqiptuara në trafik nga 1 janari i vitit 2018 ka ndikuar në një ulje...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news