https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Daka: Duhet të qartësohet mënyra se si do të votojë diaspora

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka vlerësuar se duhet një reformë e sistemit zgjedhor në vend. Ajo thotë se duhet të...

Veseli: Le ta dinë të gjithë, edhe Vuçiqi, se ushtria e Kosovës po bëhet...

Në bazë të të gjitha analizave që i kemi bërë me miqtë nga NATO, sa i përket strategjisë së sigurisë, do të kemi pesë...

Në Kirurgjinë Pediatrike realizohen dy operacionet e para me laparaksop

Në Klinikën e Kirurgjisë Pediatrike, u realizuan dy intervenimet e para me kirurgji minimale invazive, me laparaksop. Në njoftimin për media nga QKUK, thuhet se...

Hoti e Tërnava bisedojnë për menaxhimin e pandemisë dhe dialogun me Serbinë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, prit sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), myftiun Naim Tërnava, me të cilin bisedoi për...

Kjo është 21-vjeçarja e zhdukur që nga janari, nëse e keni parë lajmërojeni Policinë

Ardiana Bogiqi, 21-vjeçarja nga fshati Komoran i Komunës së Drenasit është raportuar si e zhdukur. Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë...

Inspeksioni largon shitësit ambulantë nga trotuaret në Podujevë

Drejtoria e Inspeksionit në Komunën e Podujevës ka larguar shitësit e pemëve dhe perimeve nëpër trotuaret dhe pronat publike, raporton Llapi.info Së bashku me Drejtorin...

S’ka letërnjoftime në Kosovë

Për shkak të keqmenaxhimit të zyrtarëve përgjegjës, Ministria e Punëve të Brendshme ka mbetur pa letërnjoftime. Një sasi e vogël e letërnjoftimeve është duke u...

Sami Lushtaku sfidon masat kundër COVID-19, mbledhë dhjetëra qytetarë pa maska e distancë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Sami Lushtaku ka vazhduar edhe sot tubimet parazgjedhore në lagjen Hoxha të fshatit Kllodernicë, duke mbledhur...

Isa Mustafa: Një ditë BE do të na kërkojë edhe të mos marrim frymë...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur i habitur me kërkesën e Bashkrimit Evropian që çështja e Trepçës të diskutohet në dialogun mes Kosovës...

Kryeziu: Të hënën do ta kemi qeverinë e re

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, ka folur për mundësinë që të hënën të formohet qeveria e re e Kosovës. Ai ka...