https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, ka të lënduar (Video)

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në magjistralen Prishtinë-Podujevë, përkatësisht në fshatin Vranidoll, raporton Llapi.info Sipas dëshmitarëve të cilët për Llapi.info kanë dërguar...

O’Connell: Çështja e të zhdukurve të mos politizohet

"Qendra Burimore për Persona të Zhdukur”, me mbështetjen e Ambasadës Britanike dhe UNDP-së në Kosovë, kanë organizuar konferencën e dytë vjetore në shënimin e...

Biden gjatë fushatës përmend Kosovën, tregon se një rrugë mban emrin e djalit të...

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Joe Biden e ka përmendur Kosovën gjatë fushatës së tij elektorale në Michigan. Biden...

Haxhiu thotë se pushteti po ikë nga përgjegjësia për Trustin nën sqetullën e FMN-së

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se pushteti po bënë përpjekje që të ikë nga përgjegjësia duke u thirrur në raportin e FMN-së...

Aktivitete për nder të Ditës së Fëmijëve në Podujevë

Në Ditën e fëmijëve në komunën e Podujevës, janë organizuar aktivitete të ndryshme, njofton Llapi.info Aktiviteti ka filluar qysh në orën 10:00 të mëngjesit, ku...

Mësuesit nuk u binden MASHT-it dhe drejtorive komunale

Vetëm një numër i vogël i shkollave kanë nisur ta zbatojnë marrëveshjen e arritur mes ministrit të Arsimit, Shyqiri Bytyqi dhe drejtorëve komunalë të...

Osmani: Organizimi i zgjedhjeve të Serbisë nga OSBE-ja pa ratifikim nga Kuvendi, shkelje e...

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani ka thënë se ekziston një rezolutë e miratuar në Kuvendin e Kosovës që e ndalon mbajtjen e zgjedhjeve të...

“Shite lopën e shpëtone babën në spital privat”- kërkesa skandaloze e mjekut kosovar ndaj...

Se trajtimet e pacientëve ndryshojnë shumë nga spitalet publike ndaj atyre private vazhdon të jetë e ditur. Kështu ndodh shumë shpesh që pacientët të ftohen...

Një muaj paraburgim personit që shiste mish të prishur të lopës

Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit S.SH, për...

Osmani: Ushtria e Kosovës është produkt i luftës për liri

Kyeparlamentarja Vjosa Osmani para pjesëtarëve të FSK , ka thënë se i kujtojnë me dhembje e krenari gjeneratat që u flijuan në Kosovë. Ajo ka...