https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Gjendja me COVID-19 në Kosovë – aktualisht janë 1,328 raste aktive

Aktualisht në Kosovë janë 1, 328 raste aktive me COVID-19. Numri përgjithshëm i rasteve deri më tani është është 15,814 nga 70,219 persona të testuar. Për...

Jashari: Arrestimi i Gucatit dhe Haradinajt, i mirë organizuar nga “njerëzit e vendit tonë”

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka folur për zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale, ndërsa ka thënë se aksioni i EULEX-it për arrestimin e...

Paga deri në 1 mijë euro, këto janë profesionet më të paguara aktualisht në...

Një raport i Agjencisë Kosovare të Kosovës lidhur me nivelin e pagave i ka renditur ata që merren me furnizim me energji elektrike, gaz,...

Maqedonia e Veriut propozon heqjen e kufizimeve për shtetasit e Kosovës

Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut sot në mëngjes ka propozuar të hapen kufijtë dhe të hiqen kufizimet për shtetasit e Kosovës,...

Deri në orën 19:00 u gjobitën mbi 400 qytetarë, nuk respektuan masat anti-covid

420 qytetarë janë dënuar sot deri në orën 19:00 për mos respektim të masave kundër përhapjes së Covid-19. Policia e Kosovës njofton se nga ora...

Podujevë: Dy ditë pa raste të reja me koronavirus, bie numri i rasteve aktive

Përgjatë vikendit, në Komunën e Podujevës s’është regjistruar asnjë rast i ri me koronavirus, përkundër faktit se ka pasur të testuar për COVID-19, raporton...

Studentët nuk marrin paratë e bursave, MASH thotë që pati gabime teknike

Për një vit ishte njëri ndër studentët me të mirë. Gjithë kjo punë iu shpërblye me bursë. Por Ibrahim Salihut i ka dalë një...

Podujevë: Nga të shtënat me armë, plumbi qorr bie në xhamin e një restoranti

Jo të pakta janë rastet kur plumbat qorr shkaktojnë dëme materiale, e ka pasur të tillë kur edhe kanë lënduar njerëz, shkruan Llapi.info. Një i...

Rrëfehet nëna e Hysni Gucatit: Djalin ia falëm Kosovës

Familjarët e kryetarit të OVL UÇK’së Hysni Gucati ishin të ftuar të kësaj jave në emisionin n’Kosovë Show. Prindërit dhe bashkëshortja e tij folën për...

Policët nuk bëjnë vepër penale kur vrasin në vetëmbrojtje

Flasim tani për rastet kur policët detyrohen të përdorin armën zyrtare, në vetmbrojtje gjatë detyrës, derisa ka raste kur atë e përdorin edhe privatisht. Kronika...