https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

35 aksidente në 24 orëshin e fundit, shqiptohen mbi 1 mijë tiketa trafiku

35 aksidente janë shkaktuar në 24 orëshin e fundit. 10 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 25 të tjerë me dëme materiale. Përgjatë së njëjtës...

Vjosa Osmani i kundërpërgjigjet Isa Mustafës: E sfidoj publikisht që të më tregoj se...

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka folur pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, raporton Gazeta Blic. Osmani ka vazhduar luftën “publike” me liderin e LDK-së,...

Me dy copa të granatës në kokë Edisona Deliu vazhdoi jetën, sot shembull për...

Pas më shumë se dy dekadave, Feride Deliu me të bijën Edisonën janë kthyer në fshatin Mikushnicë të Skenderajt. Në këtë vend, ato i mbijetuan...

Shqiptari i lidhur me ISISin dëbohet nga Italia, bie në duart e autoriteteve në...

28 vjeçari shqiptar i larguar për terrorizëm nga Italia është dëbuar me urdhër te datës 23 gusht. Që prej 24 gushtit ndodhet në Tiranë dhe...

Shtetet që janë kundër liberalizimit për kosovarët

Shtetet e Bashkimit Evropian (BE) po vazhdojnë të mos jenë me një zë sa i përket liberalizimit të vizave për Kosovën. Gjersa disa prej tyre...

Nga nesër nis puna me ndërrime në QMF-në e Kërpimehit dhe Orllanit

Nga nesër pritet të rinis puna me dy ndërrime në Qendrat e Mjekësisë Familjare në fshatrat Kërpimeh dhe Orllan të Podujevës, njofton Llapi.info. Kështu ka...

Imami i xhamisë në Vrellë, gjen një foshnje të braktisur mbi veturën e tij...

Imami i Xhamisë në Vrellë të Istogut, Arben Dreshaj, sot në orët e hershme të mëngjesit e ka gjeturnjë foshnje të braktisur, të lënë...

Thaçi: Kosova e dënon ashpër aktin terrorist në xhamitë e Zelandës së Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas sulmit në Zelandë të Re ku mbetet të vdekur mbi 40 persona dhe u plagosën dhjetëra...

Kandidati i LDK-së për Kryeministër, njeriu i 12-të më i votuar në vend

Avdullah Hoti kandidati i LDK-së i propozuar sot për kryeministër të Kosovës është njeriu i 12-të më i votuar në Kosovë në zgjedhjet e parakohshme...

Kjo është “selia qendrore” e kompanisë ku u transferuan mbi 2 milionë euro nga...

Kjo është shtëpia, në adresën e së cilës është e regjistruar kompania pritave, LDA Group Shpk, ku u transferuan mbi 2 milionë euro. Gjykata Themelore...