Nga depresioni e deri te dobësimi i memories: Ndikimet negative të rrjeteve sociale në...

Rritja e rrjeteve sociale ka bërë që ne si popullsi globale të jemi më të lidhur se ç’kemi qenë ndonjëherë në historinë e njerëzimit. Sidoqoftë,...

Mbi 1 mijë e 400 kosovarë kërkuan shërim jashtë vendit, prijnë rastet me kancer

1 404 pacientë gjatë vitit 2019 kanë përfituar nga programi për trajtim mjekësor jashtë institucioneve publike shëndetësore të Kosovës, nga 1436 sa...

Dritoni vuan nga një sëmundje e unazave të qafës që e ka lënë të...

Driton Pacolli, 36 vjeçar nga Prishtina, ka nevojë për ndihmën tuaj. Dritoni ka nëntë muaj që ka mbetur i palëvizshëm dhe i...

Qepa, ilaç për disa sëmundje

Ilaçet natyrale janë më të mirat kur është fjala për zgjidhjen e problemeve shëndetësore. Nuk keni nevojë për mjekim të veçantë, kur...

Sa shpesh duhet të pastrojmë gurëzit e dhëmbëve?

Sa shpesh duhet të pastrojmë gurëzit është çështje shumë individuale. Rekomandimi është që të shkoni te stomatologu në çdo gjashtë muaj, transmeton Telegrafi. Te disa njerëz...

Në Prizren lind fëmija me 1 dhëmbë në gojë

Është e zakonshme që një fëmijë të lind pa dhëmbë, ndërsa deri te dalja e tyre fëmijët kalojnë nëpërmjet një procesi tejet delikat të...

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në stomakun e zbrazët

Ekspertët gjithmonë pretendojnë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm ditor, pasi ajo siguron ushqim të nevojshëm për ditën në vijim. Ekspertët gjithmonë pretendojnë se...

Një në 12 pacientë e pësojnë nga gabimet mjekësore

Rreth një në 12 pacientë në mbarë botën vuajnë nga gabimet mjekësore – dhe gjysma e gabimeve janë të parandalueshme, sipas një...

Ushqimet që nuk duhet të ngrohen në mikrovalë

Pjesë e secilës kuzhinë është mikrovala. Të gjithë ne e përdorim shumë shpesh, por a keni menduar ndonjëherë se...

Ushqimet që ju duhen për një mendje të mprehtë e pa stres

Emocionet tona shpesh na nxisin të zgjedhim ushqim jo të shëndetshëm. Siç mund ta keni vënë re, kur jeni...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news