Brenda Klinikës Infektive: Lufta mes jetës dhe vdekjes të pacientëve me COVID-19

Kosova po shënon ditëve të fundit rritjen më të madhe të numrit të të vdekurve dhe të infektuarve nga coronavirusi i ri....

17 pacientë me COVID-19 në gjendje kritike, 282 të shtrirë në QKUK dhe spitalet...

17 pacientë me koronavirus nga 282, që janë të shtrirë në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe shtatë spitalet e...

Shumica e pacientëve me COVID-19 në QKUK janë raste me oksigjenoterapi

Rreth 60% e rasteve që janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK-së, e që janë pozitive me Covid-19, janë raste me...

28 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Infektivë, tre në gjendje kritike

28 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive në QKUK. Sipas njoftimit, 16 raste janë në...

Në Klinikën Infektive të shtrirë 23 persona me coronavirus, tre në gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive të QKUK-së, gjenden të shtrirë 23 persona të prekur me coronavirus, ndërsa tre pacientë janë në gjendje të rëndë...

10 pacientë me koronavirus po trajtohen në Infektivë, një në gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive sot janë të hospitalizuar 17 pacientë, 10 prej tyre të infektuar me koronavirus. Sipas raportit të...

Tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, mes tyre edhe një mjek

Tre nga nëntë pacientët që po vazhdojnë të trajtohen në Klinikën Infektive nga COVID-19 janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Tetë pacientë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive, njëri nga ta në gjendje...

Në Klinikën Infektive në QKUK sot janë të hospitalizuar dhjetë pacientë, prej tyre tetë janë me coronavirus. Sipas një...

Dy pacientë të prekur me kancer e mposhtin koronavirusin

Në Kosovë numri i personave që janë infektuar me Covid-19 ka arritur në 1038. Nga këta pacientë 791 janë...

Në Infektivë janë 15 persona me koronavirus, 2 në gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive në QKUK, sot më 6 maj gjinden të hospitalizuar gjithsej 36 pacientë, por prej tyre me Covid -19 janë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news