Merkel letër Ramës: Gjermania dhe Bashkimi Evropian do t’ju mbështesin në këtë kohë të...

Angela Merkel i ka nisur një letër kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ku i shpreh ngushëllimet për tërmetin që ka prekur Shqipërinë.

Ministri gjerman i Shëndetësisë kërkon nga Bundestagu: Votoni pro migrimit të rinjve kosovarë në...

Ministri i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, u ka bërë thirrje deputetëve të Parlamentit të Gjermanisë të votojnë pro imigrimit të rinjve...

Tërmeti. Kamerat e sigurisë tregojnë momentet e lëkundjeve të forta

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentet e lëkundjeve të forta në Shqipëri. https://youtu.be/5Yi3lLvAWTY

Zbrazëti, funerale dhe trishtim: Kronikë nga një qytet pas tragjedisë

Përfundojnë operacionet e kërkim – shpëtimit. Bilanci tragjik: 51 të vdekur, 41 të mbijetuar, mbi 900 të plagosur nga tërmeti i 26...

Vodhën ndihmat, burgosen shefi i rendit dhe zjarrfikësi

Altin Zekaj, Shefi i rendit pranë komisariatit të Rinasit, që vodhi pakot me ushqime dhe batanijet për personat e dëmtuar nga tërmeti...

SHBA-ja thotë se nuk ka ndryshuar qasje ndaj Serbisë

Politika amerikane ndaj Serbisë nuk ka ndryshuar, ajo ka mbetur e njëjtë për shumë vite, i tha ambasada amerikane gazetës serbe Politika,...

50 psikologë kosovarë nisen nesër në Shqipëri

Kosova ka qenë në vijë të parë për sa i takon ndihmës në këto ditë të vështira për Shqipërinë. Me burim njerëzore,...

Forcat e rendit në Hagë janë vënë në kërkim të një burri që qëlloi...

Janë qëlluar me thikë tre fëmijë, që ishin në mesin e blerësve të cilët pritnin të hynin në një qendër tregtare në...

Viktimat e tërmetit në Durrës, u jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve të familjes...

Sot u është dhënë lamtumira e fundit tetë anëtarëve të familjes Lala, të cilët vdiqën nën rrënojat e tërmetit tragjik rënë më...

Tërmet gjatë emisionit Open, pamjet dhe reagimet në studio

Të enjten pati dy lëkundje të forta tërmeti në Tiranë. Lëkundjet u ndjenë edhe në studion e Top Channel gjatë transmetimit live.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news