Rama: Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë të papastruar në Durrës e...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar në Facebook një video nga pastrimet e rrënojave që po bëhen në zonat e prekura.

Durrës: Si e “zhduk” eksplozivi pallatin 6 katësh për disa sekonda

Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës, raporton Top Channel. https://youtu.be/2zcViJgS63M

Stuhi dhe reshje të dendura bore në SHBA

Një stuhi dëbore dhe reshje të dendura kanë gjetur të papërgatitur amerikanët të cilët ktheheshin nga pushimet e Thanksgiving – ditës së...

Momenti kur qindra qytetarë vrapojnë në të gjitha anët për t’i shpëtuar plumbave, pasi...

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur turma e qytetarëve vrapojnë në të gjitha anët për t’i shpëtuar vdekjes, kur dëgjojnë të...

Heronjtë e shpëtimit: U nisën për të ndihmuar të përmbyturit, rrëzohet helikopteri – detajet...

Tre punonjës shpëtimi në një mision për të ndihmuar njerëzit e prekur nga përmbytjet në jug të Francës u vranë kur helikopteri...

Edi Rama i ashpër ndaj Erion Veliajt: Do dalësh në 04:30 të mëngjesit dhe...

Pas tërmetit që goditi vendin e gjithë qeveria është e angazhuar në akomodimin e familjeve të prekura nga tragjedia e rëndë. Ditën...

Këshilli i Sigurisë Kombëtare për tërmetin, nxit prokurorinë të hetojë përgjegjësit

Presidenti Ilir Meta mblodhi sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare për situatën e pas tërmetit në Shqipëri. Mbledhja zgjati përreth...

Edhe një i vdekur nga tërmeti në Shqipëri

Një tjetër anëtare e familjes Lala ka ndërruar jetë në spital. Viktima është Fiqerete Lala. Kjo humbje e çon...

Inxhinieri Arben Meçe: Dëmet nga tërmeti janë mbi 500 milionë euro

Inxhinieri shqiptar Arben Meçe ka folur rreth dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Ai gjatë...

Dy fëmijë të vdekur dhe një i zhdukur si pasojë e motit të rëndë...

Dy fëmijë u gjetën të vdekur të shtunën afër Feniksit të Shteteve të Bashkuara, pas stuhisë dhe reshjeve të mëdha të borës...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news