“Dilni prej oborrit tim”: Britmat qesharake ndaj deleve që po i hynë vazhdimisht në...

Luke Mensah që është nervozuar në masë të madhe ndaj tufës së deleve, që po i hynë vazhdimisht në oborr, gjeti një mënyrë të...

Shkencëtarët: Moti i ftohtë më depresiv se terroristët

Një ditë e ftohtë dhe e mjegullt është e mjaftueshme për të ulur humorin e çdo kujt, e kjo tashmë është është e provuar. Shkencëtarët...

Miliona dhoma hoteli mund të hapen nga hakerat

Hulumtuesit e sigurisë kanë zbuluar një boshllëk që mund të përdoret për të gjeneruar çelësa të përgjithshëm për dyert e hotelit. F-Secure ka gjetur një...

Kur grabitësi luftohet me spec (Video)

Teksa shumë njerëz do ta godisnin grabitësin me çfarë të mundnin, një indian në Britani e ka gjuajtur me spec djegës pluhur. Edhe pse mund...

Rregullat e reja të Facebook – çfarë nuk të lejohet të postosh

Facebook ka qartësuar me saktësi se çfarë nuk të lejohet të postosh në platformë, dhe lista është e gjatë dhe specifike. 7.500 moderatorët për përmbajtje...

Kjo është video e parë në Youtube e ngarkuar 13 vjet më parë

Më 23 prill 2005, videoja e parë u ngarkua në Youtube. Klip i 18 sekondash tregon bashkëthemeluesin e platformës video Jawed Karim në kopshtin zoologjik...

Sivjet mund të jetë një nga verat më të nxehta që keni përjetuar

Më shumë se një muaj më herët në kalendarin meteorologjik, Europa Qendrore dhe ajo Perëndimore po përjetojnë valën e parë të të nxehtit të...

Nxënësi i klasës së katërt dërgoi në shkollë një vizatim, kur e panë mësuesit...

Policia e Floridës ka arrestuar Robert Paul Alexandar Edwards 33-vjeç, kur u zbulua një vizatim rrëqethës në fletoren e detyrave të shtëpisë të një...

Nga Parisi në Alkatraz- Kush ishte burri që shiti kullën e Eiffelit

Një gjeni i mashtrimit. Ky person, i njohur me emrin e artit Victor Lustig (emri i vërtetë nuk dihet) lindi në 1890 në një...

Shtëpi të jashtëzakonshme (Foto)

Sigurisht, ndërtimi e një shtëpie të re mund të jetë kënaqësi dhe emocionuese! Por disa zgjedhin që të ndërtojnë shtëpi më të veçanta madje...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news