I ftohti polar në SHBA po ia ngrinë flokët njerëzve (Video)

Në SHBA-të e mbërthyera nga ajo që është quajtur vorbulla polare, po ndodhin çdo ditë e më shumë...

Parlamenti Europian vendos: Më 2021 hiqet ndryshimi i orës

Parlamenti Europian ka vendosur me vota për heqjen e ndryshimit të orës, përkatësisht llogaritjen e kohës verore e...

Xhamia me gjashtë minare, ku mund të falen 63 mijë persona

Kjo xhami është edhe xhamia më e madhe në Turqi e cila ka 6 minare. Xhamia ‘Çamlıca‘ e cila...

Parku më i ri në Stamboll mbanë emrin e Adem Jasharit

Stambolli i ka dedikuar gjithë Parkun një shqiptari. Emri i Adem Jashari, i cili ra dëshmor bashkë me 56 shokë, bashkëshorten, fëmijët...

Misioni i “Lamborghinit” për të ndryshuar të ardhmen e superautomobilave elektrikë

“Lamborghini” jo vetëm që prodhon superautomobila, por edhe i ka shpikur ata. Sigurisht, kishte automobila të shpejtë e të...

A duhet të shqetësohet bota për rritjen numrit të rasteve me koronavirus në Singapor?

Para se sëmundja të kishte një emër, vendi kishte kufizime të rrepta të udhëtimit dhe një operacion të efektshëm të gjurmimit të...

Ia vret qenin fqinjit, ia servon në darkë pa dijeninë e tij

Një 62-vjeçar koreano-jugor, ka vrarë në fillim qenin e shtëpisë së fqinjit, pastaj e ka gatuar dhe në fund ia ka shërbyer të zotëve...

Kush jeton në fshat, tetë herë më i lumtur se ai që jeton në...

Kanadezët që jetojnë në qytete të mëdha mund të zhgënjehen kur të mësojnë se bashkëkombësit e tyre që jetojnë nëpër qytete të vogla dhe...

71 vjeçari Sali Huruglica, merakli i vjetër i motoçikletave (Video)

Ai nuk është as 18 vjeçar, e as 19….por 71 vjeçar dhe ka 50 vite që pranë vetes ka shumë motoçikleta. Është fjala për Sali...

Indonezi: Tërmeti 7 ballë po shembte xhaminë por imami nuk e ndërpreu namazin (Video)

Të paktën 91 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Indonezi, si pasojë e tërmetit 7 ballë të rënë një ditë më parë. E...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news