Hoti e Tërnava bisedojnë për menaxhimin e pandemisë dhe dialogun me Serbinë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, prit sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), myftiun Naim Tërnava, me të cilin...

Kërkohet rihapja e dosjes ‘Hajdari’

Pas ekstradimit nga Turqia në Shqipëri, pasi është dënuar me 25 vite burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, ish truproja i Sali...

Thaçi takohet me Haradinajn para udhëtimit për në SHBA

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim presidentin Hashim Thaçi. Presidenti i...

Pal Lekaj: Ministria e Infrastrukturës po punon me dinamikë në çdo Komunë

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj ka thënë se MIT po punon me dinamikë në çdo komunë, njofton Llapi.info

Faton Tmava nga Prishtina ka nevojë për ndihmë – i duhen 200 mijë euro...

Faton Tmava, 35-vjeçar nga Prishtina vuan nga një sëmundje e zorrëve. Por që të shërohet nga kjo sëmundje atij...

Palmer: Për të hyrë në BE, Serbia e Kosova duhet të pajtohen

Beograd, 12 shtator – Serbia duhet të pajtohet me Kosovën deri në normalizim të plotë të marrëdhënieve. Kështu tha zëvendësi i ndihmësit të sekretarit...

Policia në Koshare gjen dhe shkatërron katër mijë e pesëdhjetë bimë narkotike

Policia e Kosovës, konkretisht zyrtarë policorë të Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare Perëndimi Gjakovë, më 13.10.2019, kanë pranuar informacione se në rajonin...

Afër 3 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

213 raste të reja me COVID-19 nga 429 mostra të marra janë regjistruar në 24 orët e fundit në vend duke shkuar...

Përplasje fizike në mes të Xhavit Halitit dhe Arben Gashit (Foto)

Para pak çastesh, në Kuvendin e Kosovës ka ndodhur një rrahje në mes të dy deputetëve. Indeksonline mëson se bëhet fjalë për nënkryetarin Xhavit...

Hajnat thyejnë dyert, vjedhin para në Këshillin e Bashkësisë Islame dhe në Xhaminë e...

Me datën 02.02.2019 rreth orës 19:00 në objektin e Këshillit të Bashkësisë Islame në Istog si dhe në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news