Macron: Zgjedhjet, pastaj të kyçem në dialogun Kosovë-Serbi

Beograd, 27 shtator - Presidenti francez, Emmanuel Macron citohet nga mediat serbe të ketë deklaruar se "po pret të kryhen zgjedhjet në...

Thaçi: Kushtetuta e qartë, presidenti e përfaqëson vendin

Për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, Kushtetuta është e qartë: “Presidenti e përfaqëson vendin në rrafshin e brendshëm dhe atë ndërkombëtar”. Kështu...

Rinas, forcat e Ushtrisë rrethojnë aeroportin

Efektivët e Forcave të Armatosura janë dislokuar që mbrëmjen e djeshme pranë Rinasit dhe kanë nisur patrullimin përgjatë perimetrit të sigurisë së...

Haradinaj: Asnjëherë nuk kemi vu në pikëpyetje presidentin e kompetencat e tij

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk duhet t’i vë në pikëpyetje kompetencat e kuvendit kur u pyet për kërkesën e presidentit Hashim...

Nga 1 shkurti Ujësjellësi paralajmëron shkyçje edhe në Podujevë

Ujësjellësi “Prishtina” ka njoftuar të gjithë konsumatorët në zonën e shërbimit, se nga data 1 shkurt 2019, e martë, do të rifillohet me masa...

Konjfucës i reagon edhe një konsull i shkarkuar: Për MPJ kam lënë punën ku...

Vendimi i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca, që të shkarkohen 14 konsuj kosovarë të cilët ishin në ambasadat...

I riu që vdiq në aksidentin mbrëmë është djali i zyrtarit komunal në Istog

Një aksident i ndodhur mbrëmë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj ka qenë fatal për një të ri. Indeksonline mëson se nga aksidenti ka mbetur i vdekur,...

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë-Gjilan, 4 të lënduar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Gjilan, përkatësisht në Kishnicë. Në ora 17:40 në rrugën Prishtinë-Gjilan,...

Hoti: Qeveria do të përgatisë plan detal për rikuperimin e dëmeve nga Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë një takimi sot me përfaqësuesit e Asociacioneve të bizneseve. Hoti i ka njoftuar...

Ashpërsim i retorikës politike Beograd-Prishtinë para takimit të Berlinit

Udhëheqësit politikë në Beograd dhe Prishtinë po ashpërsojnë tonin me akuza dhe kundërakuza para takimit të Berlinit. Shkas për grindje bëhet Masakra...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news