Parashikimi i motit për vikend

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit për këtë vikend. Në njoftim thuhet se do të mbajë mot me diell dhe vranësira...

Lekaj i përgjigjet Listës Serbe për planet për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj, “pritja juaj...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i është kundërpërgjigjur “planeve” të Listës Serbe për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj.

Shtohet numri i të huajve në Gjermani

Gjermania është një ndër vendet ku së fundi është shtuar numri i banorëve. Vetëm në vitin 2018 është shtuar numri i banorëve...

Reagon Pacolli për ndalesën e Islamit: Do ta adresojë këtë çështje tek përfaqësuesit e...

Akademik Hivzi Islami, ish-kryetar i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, anëtar i Akademisë Europiane të Shkencave dhe të Arteve, nuk u...

Gjeneral Rama dhe Ministri Ismaili shpërndajnë dhurata për fëmijët e Klinikës së Pediatrisë

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama së bashku me ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë, Uran Ismajli, sot kanë vizituar fëmijët e shtrirë në Klinikën...

“Veç Vetëvendosje ka paguar dënimet e shqiptuara nga PZAP”

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Adnan Rrustemi, thotë se partia e tij është e vetmja që ka shlyer dënimet për...

Demonstrata e vitit 1981, flet ish-studentja që përplasi e para pjatën në Mensën e...

Bahrije Besimi, ndihet me fat që ishte pikërisht ajo që e kishte hedhur e para pjatën në Mensën...

Mungojnë medikamentet, shtyhen operacionet në QKUK

Klinika e Kirurgjisë Abdominale, ajo e Kirurgjisë së Fëmijëve dhe Urologjia në fillim të kësaj jave është dashur t’i shtyjnë operacionet si...

Nga 15 shtatori aksion 3 mujor për pastrimin e Kosovës

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, pas takimit të parë për Task-Forcën e pastrimit të mjedisit, ka bërë...

Ajeti kritikon qeverisjen e Veliut: Kënd e ka marri malli për lloç, ejani në...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe këshilltari komunal në Podujevë nga ky subjekt poltik, Bajram Ajeti në një intervistë në emisionin ‘Frontal’ në T7, ka...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,556AbonentëAbonohu

Latest news