Agim Sulës çmimi i parë i Festivalit të Karikaturës në Brazil

Artisti Agim Sulaj është fitues i çmimit të parë në Festivalin Ndërkombëtar të Karikaturës në Piracicaba të Brazilit. Vepra...

Kledi Kadiu emërohet anëtar i Këshillit Administrativ të Akademisë Kombëtare të Baletit në Romë

Balerini i suksesshëm shqiptar në Itali, Kledi Kadiu është emëruar anëtar i Këshillit Administrativ të Fondacionit të Akademisë Kombëtare të Baletit në...

Pamjet mahnitëse të kësaj xhamie që nga larg ngjan me anije

Kjo xhami e cila gjendet në Katar, nga jashtë ka pamje të një anije ajrore që sapo ka zbritur në tokë. Minaret...

Zanatliu me përvojë gjysmëshekullore që ec me trendët

Nga gati 65 vjet sa ka Rexhep Bucolli, 50 i ka kaluar si zanatli. Por kurrë më mirë se tash nuk është...

Gjurmëve të së papritures – një rrugë rreth e rrotull Shqipërisë

A ishte ujk? Teksa vetura jonë po lëvizte skaj një tjetër kthese të ngushtë diku thellë në perfierinë shqiptare, një gjallesë hollake...

Shtatë vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

Poeti Ali Podrimja, më 21 korrik të vitit 2012, u gjet pa shenja jete në qytetin Lodve të Francës.

“Historia e mafies” mes kodeve, nderit dhe krimit

“Historia e mafies” është seri filmash dokumentarë që zhbirojnë kodet, veprimtaritë, gjyqet dhe aspekte të reja mbi gratë e përfshira në këto...

Pjesa shqiptare e liqenit të Ohrit nën mbrojtjen e UNESCO-s

Komiteti i Trashëgimisë Botërore në sesionin e 43-të të zhvilluar të premten në Baku të Azerbajxhanit miratoi me shumicë votash kërkesën e...

Turizmi i errët dhe magjepsja morbide me vendet e vdekjes!

Turizmi i errët është përzierje e kureshtjes morbide, voajerizmit dhe pelegrinazhit. Por, a është etik? Shkrimin e gazetares Jessica Alice, të botuar...

Ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi

Dje në moshën 80-vjeçare ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi, njofton Llapi.info

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news