Teatri Kombëtar i Kosovës anulon shfaqjen e sotme pas shembjes së Teatrit Kombëtar në...

Sot në orët e hershme të mëngjesit është rrënuar ndërtesa e Teatrit Kombëtar në Tiranë. E pas kësaj ka...

Shembja e Teatrit Kombëtar, reagon Europa Nostra: Ditë e trishtuar për Shqipërinë dhe Evropën

“Ditë e trishtuar jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për Evropën”, kështu e cilëson agjencia evropiane për mbrojtjen e trashëgimisë, Europa Nostra,...

Arroganca që parapriu epidemitë

Njëzet vjet më parë, Departamenti Amerikan i Mbrojtjes dha një paralajmërim të qartë: “Historianët në mijëvjeçarin e ardhshëm mund të shohin se...

“Becoming” për rrugëtimin e Michelle Obamas

Michelle Obama në një lëvizje me klas – një nga më të sofistikuarat – ku inteligjenca dhe drejtpeshimi i saj tani shihen...

Ana qesharake e depresionit

Jo secili libër është për secilin, dhe jo secili libër mbi depresionin është për secilin të depresionuar. Por pyetja që mund të...

Vlora Dumoshi me telegram ngushëllimi për vdekjen e Ahmet Brahimajt

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, përmes një telegrami e ka ngushëlluar familjen dhe miqtë e të ndjerit...

Vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj

Sot në moshën 66 vjeçare vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e...

Imazhe fantashkence në bukurinë trazuese të izolimit

Fundi i çdo gjëje që e merrnim për normale ka një ngazëllim serioz estetik. Rrugët janë të qeta dhe ende nën qiej...

Vlora Dumoshi: Shahindere Bërlajolli-Stafaj me zërin e saj unik i dha muzikës tonë perla

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka dalë me një telegram ngushëllimi pas ndarjes nga jeta e këngëtares...

Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

Vdiq sot këngëtarja Shahindere Bërlajolli Stafai Shahindere Bërlajolli është këngëtare e njohur. Rrjedh prej një familje vendase të qytetit...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news