Kohë koronavirusi – 5 serialet që mund t’i shikoni gjatë qëndrimit në shtëpi

Përderisa situata jo e zakonshme me pandeminë e koronavirusit po vazhdon në tërë botën, një mori programesh televizive janë detyruar të ndërpresin...

Filmi ku luajnë aktorët kosovarë shpërblehet në Berlinale

Aktori Andi Bajgora i cili u bë i njohur përmes filmit “Shok”, ka shënuar edhe një tjetër sukses në festivalin e filmit “Berlinale”. Filmi “Kiem...

Vlora Dumoshi kujton Bekim Fehmiun në 10 vjetorin e vdekjes

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka kujtuar sot artistin shqiptar të filmit dhe teatrit me famë botërore, Bekim Fehmiu, në 10 vjetorin e...

Veseli: Zëri i Kosovës për të kërkuar drejtësi u paraqit edhe në Bienalen e...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në hapjen e pavijonit të Kosovës në Bienalen e Venedikut, ku artisti...

10 fituesit e fundit të Palmës së Artë në Kanë

Festivali i 72-të i Kanës nis sot në mbrëmje me 21 filma në garë për çmimin prestigjioz ”Palma e Artë”.

Haxhi Zekën e vrau shqiptari me paratë e Serbisë

Haxhi Zekë Byberi i njohur në histori Haxhi Zeka ka qenë ndër organizatorët e Lidhjes së Prizrenit dhe përkrahës i krahut autonomist të saj,...

Vdes kantautori Irfan Blakçorri

Kantautori Irfan Blakçorri ka vdekur dje në Bruksel në Belgjikë, në moshën 62, pas një sëmundje të rëndë. Me...

Shembja e Teatrit Kombëtar, reagon Europa Nostra: Ditë e trishtuar për Shqipërinë dhe Evropën

“Ditë e trishtuar jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për Evropën”, kështu e cilëson agjencia evropiane për mbrojtjen e trashëgimisë, Europa Nostra,...

“Pantera e Zezë” grumbullon 1 miliard dollarë

Filmi i Marvel, “Pantera e zezë”, ka mbledhur më shumë se 1 miliardë dollarë në kinematë e botës. Është filmi i pestë i Marvel...

Kurti kujton për ditëlindje poetin boshnjak – shpërndan disa poezi të tij

Izet Sarajliq, poeti nga Sarajeva, i cili është edhe kandidat për çmin Nobel për Letëri sot feston ditëlindjen.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news