Veliu: Dëshmuam se askund në Kosovë, LDK nuk është më e...

Lidhja Demokratike e Kosovës në Podujevë sot ka festuar 28 vjetorin e themelemit, raporton Llapi.info Para të pranishmëve, i pari i Komunës së Podujevës Agim...

Haziri: LDK në Podujevë asnjëherë në historinë e saj nuk i...

Lidhja Demokratike e Kosovës në Podujevë sot me një manifestim të mbajtur, shënoi 28 vjetorin e themelimit, raporton Llapi.info Të pranishëm në këtë manifestim ishin...

Kaos dhe situatë e rëndë në Durrës

Kaosi, paniku dhe trafiku i rënduar e bllokimi i makinave në rrugë janë disa nga detajet që shoqërojnë Durrësin sa herë përmbyten rrugët si...

Erë e fortë në Shqipëri, palmat shtypin makinat

Era e fortë në qytetin e Vlorës paraditen e sotme, ka shkaktuar dëme të shumta. Siç shihet nga pamjet më poshtë kemi rrëzim të palmave...

Ngjarje e rëndë në Vlorë, vret me sëpatë të afërmin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gumenicë të Vlorës, ku një person është vrarë nga një i afërm me sëpatë. Policia ka bërë...

Ligji për shqipen nxjerr në sipërfaqe dallimet etnike në Maqedoni

Ligji për përdorimin e gjuhëve ka shkaktuar reagime të shumta në opinionin në Maqedoni, e madje edhe disa incidente, si sulme ndaj disa deputetëve...

Gjykata e Kumanovës liron nga burgu Boban Iliqin, vrasësin e Almirit

Gjykata Themelore në Kumanovë ka vendosur që ta rikualifikojë lëndën e vogëlushit Almir Aliu. Pas këtij vendimi ndaj të akuzuarit Boban Iliq rëndon akuza “vepër...

Gjykata e Kumanovës liron nga burgu Boban Iliqin, vrasësin e Almirit

Gjykata Themelore në Kumanovë ka vendosur që ta rikualifikojë lëndën e vogëlushit Almir Aliu. Pas këtij vendimi ndaj të akuzuarit Boban Iliq rëndon akuza “vepër...

“Të gjithë avionët e Ushtrisë së Serbisë do të jenë operativ”

Avionët Lasta V-54 janë avionë shkollor dedikuar për trajnim bazë dhe modern të pilotëve që shkollohen në akademinë ushtarake të Ushtrisë së Serbisë Të gjithë...

Opinione

Tkurrja e tokave shqiptare, mision i Europës plakë!

Shkruan Valmir Kapiti Luftimi dhe ndalimi i korrupcionit do t’i hapte rrugë hapjeve të reja të vendëve të punës. Si rezultat i kësaj edhe liberalizimi...

Shkrimi me dorë apo me tastierë – cila është më e...

Shkrimi me laps, në vend të shtypjes në tastierë, zhvillon trurin dhe i ndihmon që ta kuptojë më mirë lëndën, tregojnë hulumtimet shkencore. Në universitetet...

Receta e ditës

Si të përgatisni kifle të buta dhe të shijshme?

Ëmbëlsira të preferuara të shumicës së njerëzve janë kiflet, të buta dhe të mbushura me fill të ëmbël apo të njelmët. Përbërësit: – 1 kg miell, –...