Dëbohet nga Gjermania, 37-vjeçarja kosovare me tetë fëmijët e saj

Drejtoria e Përgjithshme e Saksonisë – shtet në veri të Republikës Federale të Gjermanisë – dëboi sot një grua 37-vjeçare nga Kosova, me tetë...

Kryeministri Haradinaj: Nënë Tereza, frymëzuese për vepra kulmore humane

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 14 vjetorin e Lumturimit të Nënë Terezës, nga Papa Xhon Pali i Dytë. Me rastin e 14 vjetorit,...

Seanca për Tahirin, Balla urgjent në zyrën e Ramës

Para mbledhjes së Këshillit të Rregullores dhe Mandateve, kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka shkuar në zyrën e kryeministrit shqiptar, Edi...

Basha: Arrestimi i Saimir Tahirit është vetëm hapi i parë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit, duke...

Balla tregon votën: Jemi pro heqjes së imunitetit të Saimir Tahirit

Kreu i grupit të PS-së Taulant Balla, duke folur në një prononcim për mediat, ka deklaruar se kjo parti nuk do të pengojë drejtësinë...

Garë e ngushtë në rrethin e dytë mes partive shqiptare në...

Rezultatet e rrethit të parë te partitë shqiptare në Maqedoni nuk zgjodhën asgjë në atë se cila parti do t’i fitojë komunat kryesore: Tetovën,...

Tërmete të lehta në lindje të Maqedonisë

Disa tërmete këtë mëngjes kanë shqetësuar banorët e Pehçevës, Berovës dhe rrethinës. Observatori seizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup sot ka regjistruar seri të...

Në raundin e dytë shqiptarët mund të fitojnë 13 komuna në...

Partitë shqiptare në Maqedoni mund të fitojnë drejtimin e 13 komunave në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Forca politike më e madhe shqiptare...

Erdogan: Nuk ka asnjë dallim mes Boko Haram, FETO dhe DEASH

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi të enjten në Ankara se nuk ka asnjë dallim midis organizatave terroriste Boko Haram, FETO...

Opinione

“Keqqeverisja e LDK- së tashmë 18 vite të pasluftës në Besianë...

Shkruan: Lirie Shala Të frikësuar, jo nga humbja e garës politike, por nga humbja e pushtetit ata kanë filluar të kërcënojnë e shantazhojnë çdo qytetar...

SHSKUK thotë e ka nën mbikëqyrje të vazhdueshme situatën me fruth

Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) njofton se në bashkëpunim me Klinikën Infektive, Institutin Kombëtar të...

Receta e ditës

Si të përgatisni kifle të buta dhe të shijshme?

Ëmbëlsira të preferuara të shumicës së njerëzve janë kiflet, të buta dhe të mbushura me fill të ëmbël apo të njelmët. Përbërësit: – 1 kg miell, –...